وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > یک سوم مصرف کنندگان شیشه، دچار روان پریشی می شوند
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  یک سوم مصرف کنندگان شیشه، دچار روان پریشی می شوند

رییس مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در حاشیه سمپوزیوم  یک روزه " نگاهی دقیق به پسیکوز ناشی از مصرف مواد مخدر، شناسایی و مدیریت " گفت: یک سوم مصرف کنندگان شیشه، دچار روان پریشی می شوند.

 به گزارش "وب دا "  دکتر"علی فرهودیان "، به خبرنگار پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی، افزود: پسیکوز یا روان پریشی ، سبب می شود که فرد روان پریش در بخش هایی از ذهن خود، علائمی را تجربه کند که در قوانین، به آن " جنون " گفته می شود.

   وی ادامه داد: این موضوع را برای سمپوزیوم این ماه انتخاب کردیم ، چرا که مصرف کنندگان مواد، به دلیل مصرف ، و بندرت در مواردی نیز مشاهده شده که محرومیت از مصرف مواد ، فرد را دچار روان پریشی می کند و از اینها شایع تر، مصرف کنندگان مواد محرک هستند که به دلیل مصرف مواد محرک مانند شیشه، دچارعلائم روان پریشی می شوند.

   وی با اشاره به اینکه، " توهم "، از جمله علائمی است که نشاندهنده وجود روان پریشی می باشد، تاکید کرد: بیماری روان پریشی، هم بلحاظ روانپزشکی و هم به دلیل عواقب آن که شخص و اطرافیان او را دچار مشکلات جدی می کند، از اهمیت بسزایی برخوردار است.

   رئیس مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی همچنین افزود: از سویی ، انتخاب این موضوع برای دست اندرکاران برگزاری سمپوزیوم علمی که هدف ارتقای سطح علمی متخصصان و درمانگران اعتیاد در کشور را دنبال می کنند، نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است چون که برخی از مسئولان مراکز درمانی و یا درمانگران اعتیاد، روانپزشک نیستند بلکه پزشکان و روانشناسانی هستند که به درمان معتادان مشغولند و آموزش آنان و آشنایی هرچه بیشتر این افراد ، با مباحث مربوط به پسیکوز یا روان پریشی، به شناسایی ، تشخیص و درمان بیماران کمک می کند.

   همایش علمی " اعتیاد و آسیب های روانی " با عنوان " نگاهی دقیق به پسیکوز ناشی از مصرف مواد مخدر، شناسایی و مدیریت به همت مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در سالن شهید "احمدی روشن" این دانشگاه  برگزار شد.

   این سمپوزیوم ، چهل و سومین سمپوزیوم از مجموعه نشست های علمی یک روزه " اعتیاد و آسیب های روانی " بود که با حضور جمع کثیری از روانشناسان، روانپزشکان، پزشکان، مشاوران، مددکاران و مسئولان مراکز درمان و بازتوانی معتادان برگزار شد.

   هدف از برگزاری این همایش ها که پیرامون موضوعی خاص در حوزه  اعتیاد و در آخرین پنجشنبه هرماه برگزار می شود، ارتقای سطح علمی متخصصان و دست اندرکاران اجرای برنامه اعتیاد و کاهش تقاضا  می باشد.

    سمپوزیوم " نگاهی دقیق به پسیکوز ناشی از مصرف مواد مخدر، شناسایی و مدیریت " ضمن ارائه مباحث  " آسیب شناسی روان پریشی ، بایدها و نبایدها ، درک عمیق تر از پدیده پسیکوز، روان درمانی شناختی رفتاری در پسیکوز و نکات بالینی در درمان پسیکوز " توسط اساتید بنام دانشگاه، پنج امتیاز بازآموزی نیز برای شرکت کنندگان درنظر گرفت./302

 
 شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٤- ١١:٣٣ / شماره خبر: ١٣٠٦٧٢
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج