وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > همه عوامل دیابت قابل کنترل هستند
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد:
   همه عوامل دیابت قابل کنترل هستند

دکتر سیاری گفت: تمام عوامل موثر بر دیابت به جز سن قابل کنترل هستند و مردم برای جلوگیری از ابتلا و کنترل این بیماری باید در درجه اول، این عوامل را کنترل کنند.

به گزارش وبدا دکتر علی اکبر سیاری معاون بهداشت وزارت بهداشت در مراسم روز دیابت با اشاره به اهمیت تشخیص به عنوان اولین مرحله در کنترل بیماری گفت: ما برای تشخیص به موقع نیاز به یک سیستم آماده داریم تا بتوانیم پیش از ابتلا و صرف هزینه های بالای درمان، بیماری را در مراحل اولیه کنترل کنیم.

دکتر سیاری از شبکه بهداشت در روستاها به عنوان یک سیستم خوب یاد کرد و افزود: متاسفانه این سیستم تا پیش از این در سطح روستاها متوقف شده بود و به شهرها نرسیده بود ولی در حال حاضر این پوشش به حاشیه شهرها و شهرها رسیده است و در تمام شهرهای کشور به جز تهران از پوشش مناسب برخوردار است.

وی با اشاره به ارایه خدمات بهداشتی درمانی به بیش از ۱۰ میلیون نفر در حاشیه شهرها و استفاده از کارشناس مراقب سلامت، کارشناس تغذیه و کارشناس روان در حوزه بهداشت خاطرنشان کرد: با این حال و با تمام این تمهیدات،گام اول در پیشگیری و کنترل دیابت این است که خود فرد مبتلا و در معرض خطر خواهان سلامت خود باشد.

وی گفت: در مورد بیماری دیابت عوامل زیادی مانند تغذیه، سن، کم تحرکی و خود مراقبتی تاثیرگذار هستند که به غیر از عامل سن، همه آنها قابل کنترل هستند.

دکتر سیاری تاکید کرد: ما زمانی می توانیم در پیشگیری و کنترل دیابت موفق باشیم که مردم مسوولیت بیماری خود را بپذیرند و برای مهار آن اقدام کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در این مورد افزود: تا خود مردم نخواهند برای کم تحرکی خود کاری کنند و تغذیه خود را بهبود دهند، نمی توان با تمام این تلاش ها، سلامت را به زور به آنها هدیه داد.

دکتر سیاری همچنین در پایان از صدور کارت ارزیابی سلامت برای ایرانیان در آینده نزدیک خبر داد./ ۲۱۰

 
 دوشنبه ٢٤ آبان ١٣٩٥- ١٥:١٣ / شماره خبر: ١٥٣٨٦٤
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج