وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > درمان مثانه بيش فعال با بهره‌گيري از بوتاكس
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  درمان مثانه بيش فعال با بهره‌گيري از بوتاكس

تزريق بوتاكس به عضله مثانه مي‌تواند يك گزينه مناسب درماني براي بي‌اختياري ادرار باشد.

به گزارش وب‌دا، به نقل از نشريه آنلاين مديكال اكسپرس، سازمان غذا و داروي آمريكا تزريق بوتاكس را براي درمان نوعي از بي‌اختياري ادراري به نام بيش فعالي مثانه به تصويب رساند.

به گفته FDA‌ به منظور تعيين ايمني و اثربخشي اين دارو در دو كارآزمايي باليني شامل بيش از 1100 بيمار مبتلا به بيش فعالي مثانه از تزريق بوتاكس نسبت به دارونما بهره‌گيري شد و آزمايشات نشان دادند بيماراني كه تحت تجويز تزريق بوتاكس قرار گرفتند نسبت به گروه دارونما نزديك به 2 بار كمتر در روز تحت حملات بي‌اختياري ادراري قرار گرفتند.

نتايج حاصل از اين گزارش مي‌افزايد: تزريق بوتاكس به عضله مثانه مي‌تواند موجب شل شدن مثانه و تقويت قسمت ذخيره سازي ادراري شده كه نهايتاً تكرر ادرار را كاهش مي‌دهد.

براساس اين گزارش محققان همچنين افزودند به منظور كاهش عوارض جانبي اين دارو، افرادي كه در دستگاه ادراري خود عفونت دارند نبايد تحت تجويز بوتاكس قرار بگيرند و نيز افرادي كه اين دارو را دريافت مي‌كنند بايد قبل از استفاده، در طول استفاده و چند روز پس از آن از آنتي‌بيوتيك استفاده نمايند.

گفتني است بيش فعالي مثانه يك بيماريست كه در آن مثانه به صورت بيش از حد و يا بدون هشدار فعال شده و باعث دفع بي‌اختيار و يا ناگهاني ادرار و تكرر ادرار مي‌شود. / 204

 
 يکشنبه ١ بهمن ١٣٩١- ١٤:٥٣ / شماره خبر: ٨١١٣١
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج