وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > دود سيگار خطر ابتدا به بيماري مننژيت در كودكان را افزايش مي‌دهد
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  دود سيگار خطر ابتدا به بيماري مننژيت در كودكان را افزايش مي‌دهد

قرار گرفتن كودكان در معرض دود سيگار دست دوم، امكان ابتلا به بيماري مننژيت در آنها را افزايش مي‌دهد.

به گزارش وب‌دا، به نقل از مديكال اكسپرس، محققان با بررسي و بازنگري 18 مطالعه از مطالعات قبلي درخصوص مضرات حاصل از دودسيگار منفعل دريافتند مواجه شدن كودكان با دود سيگار تا 2 برابر خطر ابتلا به بيماري تهاجمي مننژيت را افزايش مي‌دهد و براي كودكان زير 5 سال وقوع اين خطر بالاتر بوده است.

نتايج حاصل از اين گزارش حاكي است خطر بروز اين بيماري براي كودكان متولد شده از مادراني كه در دوران بارداري سيگار مي‌كشيدند تا 3 برابر افزايش يافته است.

براساس اين گزارش محققان افزودند: چگونگي تأثير توتون و تنباكو بر اين كودكان هنوز مشخص نيست اما يافته‌هاي حاصل از اين مطالعه مطابق مضرات زياد سيگار كشيدن در اطراف كودكان و همچنين استعمال دخانيات در دوران بارداري مي‌تواند والدين را تشويق كند كه در خانه و يا اطراف كودكان سيگار نكشند.

به گفته محققان بيماري تهاجمي مننژيت از علل اصلي مننژيت باكتريايي است كه همچنين مي‌تواند در هنگام هجوم باكتري‌هاي به خون، باعث بروز بيماري‌هاي شديدي در ريه‌ها و مفاصل شود. / 204

 
 جمعه ٢٤ آذر ١٣٩١- ٠٩:٢٣ / شماره خبر: ٧٨٥٨٧
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج