وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > مصرف ماده مخدر شیشه موجب سکته قلبی و مغزی می شود
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  مصرف ماده مخدر شیشه موجب سکته قلبی و مغزی می شود

مصرف ماده مخدر شیشه باعث بروز سکته های قلبی و مغزی ، تشنج ، نارسایی کبد و کلیه و تخریب سلول های مغزی و عضلانی می شود.

دکتر فریبا کشاورز کارشناس امور داروی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی فسا در گفت وگو با خبرنگار وب دا، ضمن معرفی انواع مواد مخدر صنعتی کریستال، کراک، ال اس دی، اکستازی، شیشه، کتامین و مسکالین گفت: ناخالصی های موجود در انواع مواد مخدر، در برخی موارد از خود ماده مخدر مرگبارتر است.

وی افزود: سوء مصرف شیشه، گرچه ظاهر فرد را سریعا دگرگون و قابل شناسایی نمی کند، ولی اعتیاد به آن به مراتب خطرناکتر از مواد مخدر دیگر است و باعث بروز سکته های قلبی و مغزی، تشنج، نارسایی کبد و کلیه و تخریب سلول های مغزی و عضلانی می شود.

کارشناس امور داروی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: مصرف مواد توهم زا مانند حشیش، اکستازی، ال اس دی و شیشه می تواند باعث بروز حوادث مرگبار مانند سقوط از ارتفاع، تصادف ، نزاع ، ارتکاب به جنایت و خودکشی در فرد مصرف کننده شود.

دکتر کشاورز در خاتمه با بیان این مطلب که خانواده ها در زمینه پیشگیری از اعتیاد فرزندانشان نقش بسیار مؤثری بر عهده دارند، افزود: افزایش سطح آگاهی در مورد عوارض ویرانگر اعتیاد و آموزش صحیح پیشگیری از بروز سوء مصرف مواد ، اساسی ترین گام در مبارزه با این بلای خانمانسوز است.

 

 
 پنج شنبه ١١ آبان ١٣٩١- ١٢:٣٧ / شماره خبر: ٧٥٦٩٤
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج