وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > مصرف زياد مكمل‌هاي غذايي باعث آسيب كبد مي‌شود
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  مصرف زياد مكمل‌هاي غذايي باعث آسيب كبد مي‌شود

علاوه بر استامينوفن، استفاده از دوزهاي بالاي مكمل‌هاي غذايي نيز تأثير زيادي در ايجاد بيماري‌هاي كبدي دارد.

به گزارش وب‌دا، به نقل از نشريه ساينس ديلي متخصصين كبد لويولا در تحقيقات خود بر روي داروها دريافتند استامينوفن فقط يكي از داروهاي زيادي است كه تأثير منفي بر سلامت كبد دارد.

نتايج حاصل از اين گزارش حاكي است: مصرف كاوا، كمفدي، والرين، ويتامين A‌، نياسين و حتي چاي سبز در دوزهاي بالا مي‌توانند فاكتورهايي جدي براي افزايش بروز بيماري‌هاي كبدي محسوب شوند.

نتايج ديگر اين مطالعه ضمن بيان اين كه بيماري‌هاي كبدي وابسته به دوز استامينوفن علت 50 درصد وقوع نارسايي حاد كبد در آمريكاست، مي‌افزايد: در حالي كه آگاهي از خطرات ناشي از مصرف زياد استامينوفن افزايش يافته است اما بسياري از متخصصان و مصرف‌كنندگان از خطرات مصرف زياد بسياري از مكمل‌هاي محبوب گياهي و تغذيه‌اي كه مي‌توانند باعث مسموميت‌هاي كبدي شوند، ناآگاهند.

به گفته محققان، شناسايي، تشخيص و درمان آسيب‌ها و بيماري‌هاي كبدي ناشي از مصرف داروها اغلب دشوار بوده است و بهترين راه پيشگيري از وقوع اين بيماري، استفاده از مقادير پايين اين داروها در مواقع لزوم است ./204

 
 دوشنبه ٨ آبان ١٣٩١- ١٦:٠٧ / شماره خبر: ٧٥٤٣٣
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج