وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > بيش از 8 درصد مردم در طول زندگي خودبه سنگ كليه مبتلا مي شوند
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  بيش از 8 درصد مردم در طول زندگي خودبه سنگ كليه مبتلا مي شوند

بيش از 8 درصد مردم در طول عمر خود حداقل يك بار به سنگ كليه علامت دار مبتلا مي شوند.

به گزارش وب دا، عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي مشهد با اشاره به عواملي كه سبب بروز اين بيماري در افراد مي شود، اظهار داشت: علت به وجود آمدن سنگ ها نا مشخص است اما عواملی همچون رعایت نکردن مسائل بهداشتي، مسائل ژنتيكي، يبوست، كاهش توان ايمني و وجود اشكالات آناتوميك هستند.

دكتر امير مهدوي ظفر قندي در ادامه بروز برخي از بيماري ها در بالا رفتن احتمال ابتلا به سنگ ها را موثر دانست و تصريح كرد: به عنوان مثال در افرادي كه مبتلا به نقرس هستند احتمال ابتلا به سنگ کلیه 25 درصد خواهد بود و ياوجود عفونت هاي ادراري در بانوان مي تواند احتمال بروز سنگ را در افراد افزايش دهد.

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي مشهد با بيان اينكه با استفاده از برخي راهكارهاي پيشگيرانه مي توان احتمال ابتلا به اين بيماري را كاهش داد، خاطرنشان كرد: به عنوان مثال خوردن مايعات زياد مانند، چاي کمرنگ و همچنين داشتن تحرك مناسب از راه هايي هستند كه در پيشگيري از بروز بيماري ها مي توانند بسيار موثر باشند .

دكتر مهدوي ظفرقندي در ارتباط با ديگر بيماري هاي شايع اورولوژيك كليه تاكيد كرد: انواع عفونت هايي كه در كليه بروز مي كند از بيماري هاي شايع اورولوژيك كليه است كه در رده هاي سني مختلف دلايل مختلفي دارد.

وي در اين راستا تصريح كرد: به عنوان مثال اين بيماري در نوزادان به ويژه نوزادان دختر به دليل برگشت ادراري به وجود بيايد و در جوانان به دلايلي مانند بيماري هاي مانند يبوست، زمينه هاي ژنتيكي و ديگر عوامل از اين دست باشد.

عضو هيئت علمي دانشكاه علوم پزشكي مشهد با بيان اينكه 20 درصد از بانوان در طول عمر خود حداقل يك بار عفونت ادراري را تجربه مي كنند، بيان كرد: در آقايان اين بيماري بيشتر به شكل پروستات و يا عفونت در ناحيه تناسلي خود را نشان مي دهد و در خانم ها بيشتر روي كار كليه تاثير مي گذارد./140/205/201

 
 دوشنبه ١ آبان ١٣٩١- ١٢:١٤ / شماره خبر: ٧٤٨٣٣
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج