وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > بی توجهی به درمان سینوزیت موجب آسیب به ریه و چشم ها می شود
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  بی توجهی به درمان سینوزیت موجب آسیب به ریه و چشم ها می شود

بی توجهی به درمان سینوزیت موجب آسیب رسیدن به ریه و چشم می شود.

به گزارش وب دا، عضو مرکز تحقیقات گوش، گلو و بینی و جراحی سرو گردن دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه سینوزیت از بیماریهای شایع در فصل سرما به شمار می رود، اظهار داشت: اگر سينوزيت، چركي باشد و خوب درمان نشود منجر به عفونت‌ در سينوس‌ها شده و در نهايت به چشم آسيب مي‌رساند و همچنين عفونت وارد ريه‌ها شده و به برونشيت منجر مي‌شود.

دکتر محمد رضا شریفیان با اشاره به اینکه عفونی شدن سینوس ها موجب ابتلا به سینوزیت می شود، اظهار داشت: در سينوزيت‌ فرد دچار گرفتگي بيني مي‌شود. ترشحات چركي از بيني، دفع خلط، ترشحات پشت حلق، ‌احساس سنگيني و پري، احساس سردرد و لق‌لق شدن در سر از علايم هشداردهنده سينوزيت است.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر این که بی توجهی به درمان سینوزیت موجب ابتلا به برونشیت می شود، خاطر نشان کرد: از علايم برونشيت سرفه‌هاي خلط‌ دار، خس‌خس سينه و ‌تنگي نفس است كه در معاينه، مشخص مي‌شود. اگر بيمار نسبت به اين علايم بي‌توجه باشد و آن را به حساب سرماخوردگي معمولي بگذارد با گذشت زمان منجر به آسم و در نهايت منجر به تخريب بافت ريه مي‌شود كه نياز به درمان دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه در زمان ابتلا به بیماریهای شایع در فصل سرما از مصرف خودسرانه دارو به ویژه آنتی بیوتیک باید پرهیز کرد، اظهار داشت: مصرف خودسرانه داروهای آنتی بیوتیکی موجب مقاومت دارویی و عوارض جبران ناپذیر می شود./140/205/201

 
 دوشنبه ١٧ مهر ١٣٩١- ١٠:٤٩ / شماره خبر: ٧٣٥٩١
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج