وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > چهارمین عمل پیوند کلیه در یزد با موفقیت انجام شد
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  چهارمین عمل پیوند کلیه در یزد با موفقیت انجام شد


رییس بخش پیوند کلیه بیمارستان شهید صدوقی یزد از انجام موفقیت آمیز چهارمین عمل پیوند کلیه در یزد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ دکتر صمد زارع رییس بخش پیوند کلیه بیمارستان شهید صدوقی یزد ضمن اعلام این خبر تصریح کرد: تا اکنون ده مورد اهدای عضو از بیماران مبتلا به مرگ مغزی در یزد آماده سازی و برای پیوند به شیراز منتقل شد که اولین پیوند کلیه در نتیجه بیمار مرگ مغزی در یزد انجام شد.

این فلوشیپ پیوند کلیه با بیان این که این مورد چهارمین پیوند کلیه ای بود که در بخش پیوند یزد با موفقیت انجام شد، ادامه داد: این پیوند از آقای 23 ساله که در مراسم عزاداری ایام محرم مشغول خدمت بود دچار برق گرفتگی می شود و پس از سقوط و ضربه به مغز، مرگ معزی می شود، انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش واحد فرآوری اعضاء دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد و رضایت خانواده اهداکننده، دو کلیه و کبد وی اهدا شد.

دکتر زارع عنوان کرد: گیرنده این عمل پیوند آقای 27 ساله که به مدت یک و نیم سال تحت دیالیز بوده است.

رییس بخش پیوند کلیه بیمارستان شهید صدوقی یزد متذکرشد: یک کلیه این فرد اهداکننده در یزد و کلیه دیگر و کبد وی برای پیوند به شیراز ارسال شد./143/205

 
 يکشنبه ٢٥ آبان ١٣٩٣- ١١:٠٠ / شماره خبر: ١١٦٢٦٥
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج