وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > میزان ابتلا به واریس در زنان 5 برابر مردان است
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 یک پزشک متخصص جراحی عمومی:
   میزان ابتلا به واریس در زنان 5 برابر مردان است

یک پزشک متخصص جراحی عمومی گفت: میزان ابتلا به واریس در زنان 5 برابر مردان است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان این مطلب گفت: با افزایش سن، میزان ابتلا به واریس افزایش می یابد.

دکتر النا صارمی با بیان این که شانس ابتلا به واریس در افراد بالاتر از 50 سال افزایش می یابد، افزود: هر چه سن فرد بالاتر می رود، ضعف وریدها و دریچه های آنها بیشتر می شود.

وی تصریح کرد: پس زمینه پزشکی هر فرد نیز جزو فاکتورهای افزایش دهنده واریس است و اگر فردی با ضعف دریچه های وریدی به دنیا بیاید درصد ابتلا به واریس در او بیشتر است.

وی گفت: وریدهای واریسی به دلیل عوارضی که ایجاد می کند، بسیار خطرناک است.

دکتر  صارمی افزود: زخم های پوستی، خونریزی، ترومبوفلیت سطحی یا التهاب وریدهای سطحی، گرفتگی وریدهای عمقی جزو عوارض وریدهای واریسی به شمار می رود که بسیار خطرناک است.

وی ترومبوز یا گرفتگی وریدهای عمقی را جزو خطرناک ترین عوارض وریدهای واریسی اعلام کرد و افزود : در این عارضه ممکن است لخته خون به سمت قلب یا ریه حرکت نماید و باعث مرگ شود.

سندروم پای بی قرار و کرامپ های عضلانی، 2 علامت وریدهای واریسی

این پزشک متخصص جراحی عمومی گفت: وریدهای واریسی با نشستن و ایستادن شدت می یابد و این وریدها در موارد خیلی پیشرفته باعث تغییر رنگ پوست می شود.

دکتر  النا صارمی افزود: سنگینی اندام تحتانی، ادم اندام ها، خارش و ضایعات پوستی و لرزش عضلانی  از دیگر علایم وریدهای واریسی است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی افزود: وریدهای عنکبوتی به تنهایی خطرناک نیستند و تنها یک احساس سوزشی و خارشی در محل و گاهی نداشتن احساس راحتی در پاها ایجاد می شود.

تغییرات هورمونی ، خطر ابتلا به واریس را افزایش می دهد

این پزشک متخصص جراحی عمومی گفت: تغییر در هورمون های استروژن و پروژسترون زمینه بروز وریدهای واریسی را فراهم می آورد.

دکتر النا صارمی افزود: زنانی که از قرص های ضد بارداری استفاده می کنند نیز در معرض خطر ابتلا به واریس قرار دارند.

وی تصریح کرد: در دوران بارداری ـ به دلیل تغییرات هورمونی و فشار رحم بر روی وریدهای ناحیه ژنیتال و نواحی ران و لگن احتمال بروز واریس بسیار زیاد است.

وی اظهار داشت: به طور معمول 3 ماه بعد از زایمان وضعیت بیمار بهبود می یابد. /116/205/201

 
 شنبه ١٨ بهمن ١٣٩٣- ١٣:١٤ / شماره خبر: ١٢٠٨٦٧
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج