وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > پيشگيري از لخته شدن خون در پاها از مزایای زایمان طبیعی
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  پيشگيري از لخته شدن خون در پاها از مزایای زایمان طبیعی

زایمان یک امر طبیعی است اما عوامل متعددی از جمله عوامل ذاتی و اکتسابی می‌تواند سیر حاملگی را تغییر داده و سبب شوند زایمان به‌صورت غیرطبیعی انجام شود.

به گزارش وب دا؛ کارشناس مادران دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: خوشبختانه با مراقبت‌های دوران بارداری می‌توان بسیاری از موارد خطرناک برای مادر و جنین را تشخیص داد و به‌موقع برای حفظ سلامت آنها اقدام کرد.

معصومه افتخاری افزود: پيشگيري از خطر مرگ، عفونت، از دست دادن خون، آسيب ديدن دستگاه ادراري، آسيب ديدن روده و پيشگيري از لخته شدن خون در پاها از مزایای زایمان طبیعی است.

 وی بیان داشت: مرگ و مير زنان در عمل جراحی سزارين هفت برابر زايمان نرمال است و همچنین شايع‌ترين انواع عفونت پس از جراحي سزارين، عفونت رحم و عفونت محل زخم جراحي و مثانه است ولي در زايمان طبيعي عفونت رحم به ‌ندرت ديده مي‌شود.

افتخاری خاطرنشان کرد: مادرانی که زایمان طبیعی دارند در دادن آغوز به نوزاد خود موفق‌تر هستند زیرا خوردن آغوز یا کلستروم به‌عنوان نخستین واکسن برای کودک منافع بسیاری دارد.

 وی اضافه کرد: مادرانی که زایمان طبیعی دارند با انجام ورزش‌های مناسب به‌مراتب سریعتر از زمانی که سزارین می‌شوند، می‌توانند تناسب اندام خود را به‌دست آورند./147/205/201

 
 يکشنبه ١٩ خرداد ١٣٩٢- ١٣:١٩ / شماره خبر: ٨٩٢٧١
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج