وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > كمپين ملي سرطان صورتي همزمان باهفته جهاني هشدار بر عليه سرطان سينه
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  كمپين ملي سرطان صورتي همزمان باهفته جهاني هشدار بر عليه سرطان سينه

كمپين ملي سرطان صورتي با هدف آگاه سازی بانوان در مورد علل و علایم سرطان سينه با تاکید بر تشخیص زودهنگام و به موقع اين سرطان از 9 مهرماه همزمان با هفته جهانی هشدار بر علیه سرطان سينه آغاز به كار ميكند.

موسسه خیریه سرطان و انستیتو کانسر ایران با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نظر دارد تا همزمان با حرکت جهانی آگاه سازی درباره سرطان سينه، پویش ملی سرطان صورتی (رنگ جهانی سرطان سينه) را با هدف آگاه سازی بانوان در مورد علل و علایم سرطان سينه  با تاکید بر تشخیص زودهنگام و به موقع، در طول ماه های مهر و آبان 94 برگزار نماید.

شعار این کمپین "هشیار باش، سرطان سينه نشانه دارد" انتخاب شده است که حاکی از ضرورت آگاهی بخشی به بانوان بالای 30 سال در مورد سرطان سينه میباشد.

بر طبق آخرین آمار ثبت شده در کشور، سرطان سينه نخستین رتبه را در میان بانوان مبتلا به سرطان دارد اما خوشبختانه با پیشرفتهای علم پزشکی و در مراحل اولیه کاملأ درمان پذیر بوده و فرد مبتلا پس از درمان میتواند به زندگی عادی خود ادامه دهد.

این کمپین با آموزش سبک زندگی سالم و آشناسازی بانوان با عوامل خطر سرطان، در نظر دارد تا سرطان سینه را بعنوان یک بیماری قابل پیشگیری در سطح جامعه معرفی نماید.

از کلیه بانوان دعوت میشود تا با به اشتراکگذاری و انتقال اطلاعاتی که در طول برگزاری کمپین و از طریق وسایل ارتباط جمعی و فضاهای مجازی و پايگاههاي اطلاعرساني در اختیار آنها قرار میگیرد، در ترویج و اشاعه پیام کمپین مشارکت نمایند.  

پايگاه اطلاع رساني اختصاصی کمپین ملي سرطان صورتي به طور همزمان و با نشانی http://bc.cancercharity.ir  فعال می باشد که علاقه مندان میتوانند با مراجعه به آن از مطالب آموزشی مختلف استفاده نمایند.

 
 دوشنبه ٦ مهر ١٣٩٤- ١١:١٦ / شماره خبر: ١٣٢٧٣١
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج