وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > راه های مقابله با کولیک یا قولنج نوزادان
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 فوق تخصص نوزادان تشریح کرد:
  راه های مقابله با کولیک یا قولنج نوزادان

رئیس بیمارستان بنت الهدی بجنورد با بیان اینکه تکنیک صحیح شیردهی یکی از راه های مقابله با کولیک است ، گفت : در صورت تغذیه ازشیرمادر ،نوزاد باید سینه را طوری بگیرد که هوا وارد دهان و معده اش نشود و درصورت تغذیه با شیشه شیر برای وارد نشدن هوا او را طوری نگه دارید که سرش بالاتر از شکم و بدنش نسبتا قائم باشد.

به گزارش وبدا ،دکتر قاسم بیانی در ادامه افزود : عدم مصرف غذاهای نفاخ توسط مادرشیرده مثل شیرگاو ، حبوبات ، آجیل ، چای ، سبزی خوردن ،میوه به ویژه میوه های تابستانی ، ترشی و ادویه جات در پیشگیری از کولیک مفید است.

فوق تخصص نوزادان تصریح کرد : نوزاد را در زمانی که فردی هوشیار و بالغ مراقب است به روی شکم بخوابانید و یا در هنگامی که نشسته اید نوزاد را روی زانوهای خود قرار داده طوری که شکم نوزاد روی پاهای شما قرار بگیرد و در این حالت پاهای خود را به آرامی بالا و پایین ببرید تا درد نوزاد کاهش یابد.

به گفته وی روشن کردن جاروبرقی و سشوار نیز می تواند کودک مبتلا به کولیک را آرام کند ، نوزاد این صداها را به صداهای داخل رحم مادر تشبیه کرده و آرام می شود./111/302

 
 سه شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٤- ١٠:٥٩ / شماره خبر: ١٤٠٦٣٨
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج