وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > ورود واکسن تزریقی فلج اطفال در برنامه واکسیناسیون کشوری از این هفته
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 رییس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن خبر داد:
  ورود واکسن تزریقی فلج اطفال در برنامه واکسیناسیون کشوری از این هفته

  رییس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن  گفت: سالانه یک و نیم میلیون کودک در ایران متولد می شوند که در سن 4 ماهگی در کنار سایر واکسن ها واکسن تزریقی فلج اطفال نیز دریافت خواهند کرد.

به گزارش "وب دا "دکتر محسن زهرایی با بیان این مطلب گفت: بر اساس برنامه ریزی ها از همین هفته واکسن تزریقی فلج اطفال در برنامه واکسیناسیون کشوری وارد شد و کودکانی که به مراکز بهداشتی مراجعه کنند در سن 4 ماهگی این واکسن را دریافت می کنند.

وی با اشاره به اینکه بیماری فلج اطفال در سال 2015 میلادی به جز در دو کشور افغانستان و پاکستان در هیچ کشور دیگر دنیا مشاهده نشده است، اظهار داشت: با توجه به همجواری ایران با این کشورها و تردد زیاد اتباع آن ها به ایران به توصیه سازمان بهداشت جهانی و کمیته کشوری ایمن سازی مقرر شده است واکسن خوراکی فلج اطفال نیز همچنان مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی ادامه داد: مصرف واکسن تزریقی فلج اطفال سابقه طولانی در کشورهای توسعه یافته دارد و گرانقیمت بوده و در دنیا با محدودیت مواجه است که خوشبختانه با حمایت دولت و به خصوص وزیر بهداشت و همچنین تامین منابع مالی این میزان واکسن سالانه از کشور هلند وارد ایران شده و به مصرف خواهد رسید.

وی افزود: نوع این واکسن نیز مورد تایید سازمان بهداشت جهانی بوده و فرآیند خرید آن از طریق سازمان یونیسف انجام شده است.

رییس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن با اشاره به اینکه همزمان با ورود و تزریق این واکسن کار تولید واکسن تزریقی فلج اطفال در کشور نیز آغاز شده است، گفت: برنامه تولید داخلی این واکسن با کمک مؤسسات داخلی همچون انستیتوپاستور و موسسه تحقیقات واکنس و سرم رازی با مشارکت سازمان بهداشت جهانی در دست اقدام است و درصدد هستیم این واکسن تزریقی را نه تنها برای رفع نیاز داخلی بلکه برای تامین نیاز سایر کشورهای منطقه تولید کنیم.

زهرایی در پایان خاطرنشان کرد: کودکان بالای 4 ماه نیاز به دریافت این واکسن ندارند و برای کودکان 4 ماهه نیز در سراسر کشور به صورت رایگان تزریق خواهد شد./302

 
 سه شنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٤- ١٢:٣٠ / شماره خبر: ١٣٢٠٩٠
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج