وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ٢٩ تير ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > تا پایان مهر ۹۷، یک میلیون و ۲۴۹ هزار و ۴۵۵ واحد خون اهدا شده است
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 سخنگوی سازمان انتقال خون مطرح کرد:
  تا پایان مهر ۹۷، یک میلیون و ۲۴۹ هزار و ۴۵۵ واحد خون اهدا شده است

سخنگوی سازمان انتقال خون، سهم بانوان ایرانی از اهدای خون در کشور را تنها ۴.۵ درصد اعلام کرد و گفت: گروه خونی AB منفی با یک درصد، کمیاب ترین گروه خونی در کشور است.
 
به گزارش وبدا به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر بشیر حاجی بیگی در تشریح آخرین وضعیت اهدای خون در کشور افزود: در حال حاضر، بانوان استان های لرستان، خراسان جنوبی، کردستان و مرکزی، در بین بانوان کشور، در صدر اهداکنندگان خون قرار دارند.
 
وی با عنوان این مطلب که در ۷ماهه امسال نسبت به ۷ماهه سال قبل، استان های زنجان، اردبیل و خراسان جنوبی بیشترین میزان رشد در اهدای خون بانوان را داشته اند، افزود: در حال حاضر، تنها ۴.۵ درصد اهداکنندگان خون در کشور بانوان هستند.
 
دکترحاجی بیگی با اشاره به مراجعه یک میلیون و ۵۸۶ هزار و ۸۰۵ نفر به منظور اهدای خون به مراکز انتقال خون سراسر کشور، ادامه داد: تا پایان مهر ۹۷، یک میلیون و ۲۴۹ هزار و ۴۵۵ واحد خون اهدا شده است.
 
به گفته وی، از اول فروردین تا پایان مهر ۹۷، ۲میلیون و ۶۷۶ هزار و ۱۳واحد خون و فرآورده های خونی در بین مراکز درمانی و بیمارستان های کشور توزیع شده است که از این تعداد یک میلیون و ۱۳۲هزار و ۷۳۹ واحد گلبول قرمز فشرده، ۳۷۸ هزار و ۶۹۴ واحد پلاسمای تازه منجمد و ۵۵۶ هزار و ۱۸۰واحد پلاکت بوده است.
 
سخنگوی سازمان انتقال خون اظهار داشت: در حال حاضر، استان های تهران، فارس، خراسان رضوی و اصفهان در صدر اهداکنندگان خون در کشور قرار دارند و نزدیک به ۳۸درصد خون های اهدایی در کشور مربوط به این ۴ استان است.
 
وی افزود: در ۷ماهه امسال نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۶، استان های خراسان شمالی، ایلام و کردستان بیشترین میزان رشد اهدای خون در کشور را داشته اند.
 
دکترحاجی بیگی ادامه داد: در حال حاضر، نزدیک به ۹۰درصد اهداکنندگان خون در کشور دارای گروه خون مثبت و تنها ۱۰درصد اهداکنندگان خون در کشور گروه خون منفی دارند.
 
وی در پایان افزود: نزدیک به ۳۴درصد اهداکنندگان خون در کشور O مثبت بوده و به عنوان فراوان ترین گروه خونی تلقی شده و گروه خونی AB منفی با یک درصد، کمیاب ترین گروه خونی در  کشور هستند.302/226
 
 شنبه ١٩ آبان ١٣٩٧- ١٠:٣١ / شماره خبر: ١٨٣٣٥١
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج