وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
چهارشنبه ٠٢ مرداد ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > بیمار برنامه "فرمول یک"، ۲ سال است که بهبود یافته است
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 روابط عمومی موسسه خیریه محک:
  بیمار برنامه "فرمول یک"، ۲ سال است که بهبود یافته است

 
 
روابط عمومی موسسه خیریه محک در واکنش به برخی اخبار منتشر شده در ارتباط با علی ولی‌خانی، کودک بیماری که حضور پدرش در برنامه فرمول یک و گلایه از هزینه‌های دارو و درمان فرزندش، حاشیه‌ساز شد، توضیحاتی را ارائه و از بهبود و قطع درمان کودک مذکور در تیرماه ۱۳۹۵ و ادامه چکاپ و آزمایش‌های دوره‌ای وی تاکنون، خبر داد.
 
به گزارش وبدا به نقل از ایسنا، روابط عمومی محک در اطلاعیه‌ای ضمن اعلام عدم امکان پذیرش پول‌های جمع‌آوری شده در برنامه فرمول یک برای کمک به این کودک و انتقال آن به حساب موسسه محک، اظهار داشت: این فرزند محک از مرداد سال ۱۳۹۴ مبتلا به بیماری لنفوم هوچکین (یکی از انواع سرطان‌های غدد لنفاوی) بوده و از همان تاریخ با ضریب حمایت صد در صد تحت حمایت محک قرار گرفته است. مندرجات و مستندات پرونده وی حاکی از آن است که خوشبختانه این فرزند عزیز محک در سایه حمایت‌های بی‌دریغ و بیکران مردم نیکوکار سرزمین‌مان در تیرماه سال ۱۳۹۵ از چنگال بیماری رهایی یافته و به استناد گزارش مکتوب پزشک معالج در بیمارستان مرکز طبی در تاریخ ۶ تیر ۱۳۹۵ شیمی درمانی به اتمام رسیده و اکنون جهت معاینات دوره‌ای مراجعه می‌کند.  
 
روابط عمومی محک در ادامه این اطلاعیه با بیان اینکه این بیمار از تیرماه سال ۱۳۹۵ تاکنون، به طور مکرر برای انجام چکاپ‌های دوره‌ای و آزمایشات مرتبط با آنها به بیمارستان مرکز طبی مراجعه کرده و در هر نوبت، هزینه‌های مرتبط با آن را نیز از موسسه محک دریافت کرده‌ است، تصریح کرد: آخرین مراجعه بیمار به بیمارستان مرکز طبی تهران برای چکاپ و آزمایش‌های دوره‌ای در تاریخ ۲ مهر ۱۳۹۷ بوده است که هزینه آن نیز توسط موسسه محک پرداخت شده و ضمنا به دلیل قبولی در امتحانات مدرسه، جایزه کارنامه برای تشویق کودک جهت ادامه تحصیل پرداخت شده است. همچنین وی هزینه مسافرت به تهران را نیز دریافت کرده‌ است.
 
براساس این گزارش، روابط عمومی محک  در ادامه با اشاره به گزارش‌های حمایت مالی و مصاحبه‌های مددکاران موسسه محک مستقر در درمانگاه خون بیمارستان مرکز طبی عنوان کرد: آخرین گزارش پزشک معالج بیمار که در مورخ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ دریافت شده، حاکی از تداوم وضعیت درمان علی فرزند عزیزمان مبنی بر پایان شیمی درمانی و انجام معاینات دوره‌ای می‌باشد.
 
روابط عمومی محک  در این اطلاعیه افزود: برای سلامتی فرزند عزیزمان خداوند را شکرگزاریم و قدردان حمایت‌های ارزشمند مردم نیکوکار این سرزمین هستیم و امید داریم این گزارش صریح و مستند پاسخگوی سؤالات اعضای خانواده بزرگ محک و افکار عمومی به صورت شفاف و اثربخش باشد. ما زیر سقف محک با تکیه بر ۲۷ سال تجربه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان، به خوبی می‌دانیم خانواده کودکان مبتلا به سرطان چه مسیر سختی را برای رساندن فرزندشان به سلامتی طی می‌کنند و چه شب‌هایی را به امید بهبودی فرزندان‌شان به صبح می‌رسانند. ما با جان و دل ایستاده‌ایم تا بیش از ۱۷۰۰۰ کودک مبتلا به سرطان تحت حمایت محک و خانواده ایشان را به مقصد سلامتی برسانیم.
 
بنابر این گزارش، آراسب احمدیان، مدیرعامل موسسه خیریه محک نیز درخصوص مبالغ جمع‌آوری شده برای کمک به این کودک و درخواست انتقال این مبالغ به حساب محک، در نامه‌ای خطاب به سیدعلی ضیا، مجری برنامه فرمول یک، اظهار داشت: محتوای ارائه شده در برنامه فرمول یک که منجر به جمع‌آوری مبالغی شده است با اطلاعات مستند موجود در پرونده حمایتی بیمار در موسسه خیریه محک، پرونده درمانی بیمار در بیمارستان مرکز طبی کودکان، اظهار نظر صریح و مکتوب پزشک معالج، مطابقت ندارد و هر ۳ مستندات فوق تصریح بر قطع درمان کودک بیمار در شهریور ماه سال ۱۳۹۵ و انجام چکاپ و آزمایش‌های دوره‌ای تاکنون دارد.   
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: با عنایت به موارد فوق و همچنین با توجه به نیت اهداکنندگان وجوه به حساب آقای افشین ولیخانی که برای پرداخت هزینه‌های درمان فرزند ایشان بوده است، روش انتقال قانونی مبالغ جمع‌آوری شده براساس اطلاعات مبهم و غیرشفاف ارائه شده، برای موسسه خیریه محک ناشناخته است.
 
 چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧- ١٤:٠١ / شماره خبر: ١٨٢١٢٥
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج