وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
چهارشنبه ٠٢ مرداد ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > وضعیت بهداشتی و درمانی کشور توسعه یافته است
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 آیت الله سبحانی در دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی قم:
  وضعیت بهداشتی و درمانی کشور توسعه یافته است

آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید به خدمات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره کرد و گفت: شکی نیست از زمانی که دکتر هاشمی سکان دار این وزارتخانه شده، در زمینه مسائل بهداشتی و درمانی توسعه یافته ایم.
 
به گزارش وبدا به نقل از ایرنا، آیت الله جعفر سبحانی روز گذشته در دیدار با رییس دانشگاه علوم پزشکی قم، افزود: البته برخی مسائل به وجود آمده است که تاثیر داشته، اما نباید کوتاه آمد و همگان هم می دانند که وزیری که کار کرده و فردی که کار نکرده با هم متفاوت هستند.
 
آیت الله سبحانی اضافه کرد: رسانه ها نیز وظیفه مهمی برعهده دارند و آن این است که نباید مردم را ناامید کنند، چراکه ناامید کردن مردم گناه بزرگی است و باید با امیدوار کردن، در راستای پیشرفت جامعه بکوشند.
 
وی با بیان این که دشمن قصد دارد تا با ایجاد ناامیدی ما را خلع سلاح کند، گفت: باید با این موضوع مقابله کنیم، می دانیم که مشکلات زیاد است، اما نباید فراموش کنیم که ما دوران بدتری را در جنگ سپری کردیم و باید با مقاومت و ایستادگی در راستای رفع مشکلات گام برداشت.
 
وی ضمن ابلاغ سلام ویژه به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سلام بنده را به وزیر بهداشت برسانید. از خداوند برای ایشان آرزوی توفیق بیشتر خدمت را می طلبم و البته باید صبر و استقامت در کارها داشته باشند.
 
این مرجع تقلید همچنین تاکید کرد: سلامت و امنیت از جمله موضوعات مهمی است که به عنوان نعمت از آن یاد شده است و چنانچه این دو مورد نباشد فرد قادر به انجام کاری نیست.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به آیت الله سبحانی، گفت: با توجه به شرایط فعلی جامعه و افزایش دغدغه های اقتصادی مردم همه تلاش خادمان عرصه سلامت و شخص وزیر بهداشت بر این است که طرح تحول نظام سلامت با مدیریت، همت و تدبیر متولیان سلامت و بدون کوچکترین خدشه ای در تمامی مراکز دولتی کشور اجرا شود.
 
دکتر ابوالفضل ایرانی خواه با اشاره به تداوم اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان، افزود: تمام تلاش خدمتگزاران عرصه سلامت در همه سطوح این است که کاستی در ارائه خدمات طرح تحول نظام سلامت به مردم ایجاد نشود و بحمدالله با تلاش های صورت گرفته در دولت و همراهی مجلس شورای اسلامی و دیگر نهادهای مرتبط با سلامت، همچنان شاهد اجرای کامل آن در سطح مراکز درمانی هستیم.
 
وی در ادامه با تاکید بر ضرورت ترمیم منابع طرح تحول سلامت و اختصاص منابع پایدار در جهت تداوم آن، ابراز امیدواری کرد: با راهنمایی ها و تاکیدات مراجع عظام تقلید در راستای حمایت قاطع دولت و مجلس از طرح تحول نظام سلامت و استمرار تلاش‌ ها و حمایت های مسئولان، شاهد بهره مندی کامل و بیش از پیش مردم از برکات این طرح باشیم.
 
دکتر ایرانی خواه بیان داشت: پزشکان، پرستاران و جامعه سلامت استان قم با وجود مشکلات و بدهی هایی که وجود دارد، در حال خدمات رسانی به مردم هستند و اجازه نمی دهند که در امر درمانی مردم کمترین خللی ایجاد شود.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به موضوع دارو و ملزومات و تجهیزات پزشکی، گفت: با برنامه ریزی های کارشناسی و با کوشش های شبانه روزی که از ماه ‌های گذشته در این خصوص صورت گرفته است بحمدالله وضعیت استان قم نسبت به دیگر استان ها مطلوب تر است و به واسطه کمبودهای دارویی، خدشه ای در خدمات رسانی ایجاد نشده است. 
 
گفتنی است، طرح تحول نظام سلامت کشور در راستای سیاست های کلی نظام و تاکید جدی رهبر معظم انقلاب به مقوله سلامت جامعه و افزایش شاخص های سلامت و بهداشت مردم در بخش های مختلف از 15 اردیبهشت ماه سال 93 از سوی دولت یازدهم و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اجرا درآمد.302
 
 چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧- ١٠:٠٩ / شماره خبر: ١٨٢١١١
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج