وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
چهارشنبه ٠٢ مرداد ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > ارتقای سطح سواد سلامت جامعه در کاهش بیماری ها موثر است
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت:
  ارتقای سطح سواد سلامت جامعه در کاهش بیماری ها موثر است

 
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارتقای سطح سواد سلامت شهروندان را از اولویت های وزارت بهداشت دانست و گفت: اگر مردم، اطلاعات درستی از سلامت و پیشگیری از بروز بیماری ها داشته باشند کمتر به بیماری ها دچار می شوند. 
 
به گزارش وبدا به نقل از ایرنا، دکتر سید محمدهادی ایازی با بیان این مطلب، افزود: مشارکت مردم در حوزه سلامت از اولویت های امور اجتماعی وزارت بهداشت است، زیرا اگر مردم از اصول سلامت اطلاع داشته و به فکر سلامت خود، خانواده، همشهریان و هموطنان باشند کمتر به بیماری دچار می شوند. 
 
وی گفت: مردم با انتخاب سبک زندگی سالم کمتر دچار بیماری می شوند و این امر می تواند در بهبود وضعیت سلامت در جامعه تاثیر بسزایی داشته باشد.  
 
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، افزود: این مشارکت ها می توانند با ایجاد کانون های سلامت در سطح محلات، سازمان های مردم نهاد و در قالب توسعه زیرساخت های نظام سلامت در موسسات خیریه شکل گیرند. 
 
وی با بیان اینکه باید از ظرفیت سایر سازمان ها در توسعه سلامت استفاده کرد، اظهار داشت: وزارت بهداشت برای توسعه سلامت در بین مردم به همکاری 75 درصدی دیگر نهادها و سازمان ها از جمله جهاد کشاورزی، شهرداری، راه و شهرسازی و محیط زیست نیاز دارد. 
 
دکتر ایازی عدالت در سلامت را از دیگر اولویت های امور اجتماعی وزارت بهداشت دانست و گفت: شاخص های عدالت باید در همه مناطق رعایت شوند تا همه مردم به مراکز بهداشتی و درمانی دسترسی داشته باشند.
 
وی افزود: 62 شاخص در حوزه عدالت در جامعه مطرح است که این شاخص ها برای کنترل آسیب های اجتماعی در شورای سلامت و امنیت غذایی در هر شهرستان پایش می شوند. 
 
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، اظهار داشت: با توجه به فعالیت گسترده خیران در بخش بهداشت و درمان شهرستان دزفول وزیر بهداشت با راه اندازی پت اسکن در این شهرستان موافقت کرده است. 
 
وی در پایان افزود: پیش از این با احداث مرکز بیماری های خاص امام حسن مجتبی (ع) در دزفول اقدامات قابل توجهی توسط خیّران برای 2 هزار و 500 بیمار سرطانی انجام شده بود که این اقدامات، وزارت بهداشت را بر آن داشت که پت اسکن را نیز در کنار این مرکز راه اندازی کند.
 
 چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧- ٠٩:٥٣ / شماره خبر: ١٨٢١٠٩
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج