وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > خروج آمریکا از برجام تاثیری بر تامین داروی مورد نیاز کشور ندارد
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 سخنگوی وزارت بهداشت:
  خروج آمریکا از برجام تاثیری بر تامین داروی مورد نیاز کشور ندارد

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: خروج آمریکا از برجام تاثیری بر بازار دارو و تجهیزات پزشکی نخواهد گذاشت؛ چراکه وابستگی‌مان به داروی وارداتی بسیار اندک است.

به گزارش وبدا به نقل از ایسنا، دکتر ایرج حریرچی  با اشاره به خروج آمریکا از برجام و تاثیر این موضوع بر وضعیت دارو و تجهیزات پزشکی در کشور، گفت: با توجه به تمهیداتی که اندیشیده شده و توان داخلی کشور و با تکیه بر توان دانشمندان و تولیدات‌ ایرانی، وابستگی دارویی‌ کشور به محصولات خارجی بسیار اندک است و میزان قابل‌توجهی از داروها در کشور تولید می شوند.

وی تاکید کرد: وابستگی‌ ایران به داروی وارداتی بسیار اندک است و با توجه به توانایی دانشمندان‌ ایرانی، اکثر داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می شود. در حال حاضر میزان ذخیره دارو بسیار مناسب است و با توجه به توانی که دولت در حوزه ارز و منابعی که برای این حوزه دارد، مردم مطمئن باشند که مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت و جای نگرانی وجود ندارد.

دکتر حریرچی گفت: باید توجه کرد که دارو و تجهیزات پزشکی هیچگاه تحریم نمی‌شود. در دوره گذشته تحریم‌ها، در حوزه نحوه انتقال ارز مشکلاتی وجود داشت که با تمهیداتی که مسئولان کشور اتخاذ کرده‌اند، مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

 
 چهارشنبه ١٩ ارديبهشت ١٣٩٧- ١٢:١٦ / شماره خبر: ١٧٦٤٧٨
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج