وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > متولی نظام سلامت باید کنترل منابع مالی را در اختیار داشته باشد
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
  متولی نظام سلامت باید کنترل منابع مالی را در اختیار داشته باشد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه متولی نظام سلامت، باید کنترل منابع مالی را در اختیار داشته باشد، تاکید کرد: وزارت بهداشت متولی بخش و بهداشت و درمان بوده و تاکنون نیز عملکرد چشمگیری داشته است، سیاست گذار نظام سلامت باید این وزارتخانه باشد تا آرامشی که در چهار سال اجرای طرح تحول سلامت بر زندگی مردم حاکم شده است، همچنان تداوم پیدا کند.
به گزارش وبدا به نقل از سلامت آنلاین مهرداد بائوج لاهوتی با بیان اینکه پیش از اجرای طرح تحول سلامت، مردم ۸۰ درصد هزینه های درمانی خود را پرداخت می کردند، افزود: ۲۰ درصدی که دولت پرداخت می کرد، واقعا گرهی از مشکلات کور مردم باز نمی کرد، اما با اجرای این طرح در زمان دکتر هاشمی، صورت مساله معکوس شد و هم اکنون دولت ۶۰ درصد و مردم ۴۰ درصد مخارج درمانی را پرداخت می کنند. در اثر این تغییر و تحولات آرامشی بر زندگی مردم حاکم شده است که قابل قیاس با شرایط نابسامان گذشته نیست و از این رو باید نهایت تلاش خود را به کار بگیریم تا خدشه ای به آرامش مردم وارد نشود.
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: عده ای نزد من آمده و مسائلی را مطرح کردند که در مورد کفایت دکتر هاشمی شک کردم و بر اساس صحبت های آنان به این نتیجه رسیدم که وزیر بهداشت توانایی اداره وزارت بهداشت و نظام سلامت را ندارد. خواهش می کنم عین همین مطلب را بنویسید که بزرگترین اشتباه زندگی ام همین طرز تفکر اشتباه در مورد دکتر هاشمی بود و باعث شد حتی به عنوان مخالف در مورد ایشان صحبت کنم، اما با تحقیقات و بررسی های بیشتر متوجه شدم که اتفاقا عملکرد بسیار مطلوبی داشته است و تمام مسائل مطرح شده در مورد توانایی دکتر هاشمی غرض ورزی بوده است و بر مبنای واقعیت نیست.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: هر چند طرح تحول سلامت خالی از نقص نیست و در بحث منابع مالی با مشکل مواجه شده است، اما شخص وزیر بهداشت دستگاه پول سازی ندارد و به تنهایی نمی تواند اعتبارات مالی این طرح را تامین کند و لازمه اش همراهی مجلس و حاکمیت است تا اعتبارات مورد نیاز تامین شود./206

 
 يکشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٦- ١٥:٠٣ / شماره خبر: ١٦٥٩٨٨
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج