وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
پنج شنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٧  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > بار درمان را وزارت بهداشت می کشد، منابع به جیب تامین اجتماعی می رود
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:
  بار درمان را وزارت بهداشت می کشد، منابع به جیب تامین اجتماعی می رود

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به این که یکی از مهمترین مشکلاتی که با آن مواجه هستیم، بدعهدی سازمان های بیمه گر در پرداخت معوقات شان است، گفت: بار درمان به دوش وزارت بهداشت است، اما اعتبارات به جیب تامین اجتماعی می رود.

به گزارش وبدا به نقل از سلامت آنلاین حسن لطفی با بیان این مطلب افزود: تامین اجتماعی ۹ بیست و هفتم سهم درمان کارگران را دریافت می کند، اما از آن طرف بار درمان به دوش وزارت بهداشت است. یعنی به نام کارگر است و به کام یکی دیگر. سوالمان این است که آیا این ۹ بیست و هفتمی که سازمان تامین اجتماعی ماهانه از کارگران دریافت می کند، واقعا به درمان شان اختصاص پیدا می کند؟

وی ادامه داد: متاسفانه سازمان تامین اجتماعی هم پول می گیرد، هم خدمات درمانی ارائه می دهد. یعنی هم بیمه در اختیارش است و هم درمان. اگر ۹ بیست و هفتم سهم درمان کارگران در اختیار وزارت بهداشت قرار می گرفت، بسیاری از مشکلات نظام سلامت حل می شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: وزیر بهداشت در حوزه سلامت و درمان عملکرد خوبی داشته است. به سطح جامعه بروید و از مردم هم بپرسید، همه می گویند که از اجرای طرح تحول سلامت راضی هستند و در آینده نیز قطعا میزان رضایت مردم در مقایسه با گذشته افزایش خواهد یافت.

 
 يکشنبه ١٩ دی ١٣٩٥- ١٢:١٤ / شماره خبر: ١٥٦١٤٧
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج