وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > مجلس ایجاد مراکز خدمات مراقبت و پرستاری در منزل را تصویب کرد
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
  معاون پرستاری وزیر بهداشت:
  مجلس ایجاد مراکز خدمات مراقبت و پرستاری در منزل را تصویب کرد

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با مصوبه امروز مجلس مبنی بر بکارگیری گروه پرستاری در خدمات مراقبت در منزل، ارائه خدمات مراقبت در منزل به عنوان زمینه کاری جدید پرستاران قانونی شد.

به گزارش وبدا به نقل از ایرنا ،محمد میرزابیگی با بیان این خبر افزود: با مصوبه امروز مجلس که در قالب بند ه ماده ۸۹ برنامه توسعه ششم کشور تصویب شد، نظام ارجاع با اولویت پیشگیری و پزشک خانواده با بکارگیری گروه پرستاری و مراقبت‌های پرستاری در سطح جامعه و منزل اجرا می شود.

وی ادامه داد: مصوبه امروز مجلس پشتوانه قانونی مهمی برای توسعه خدمات پرستاری به عنوان خدمات جامعه محور و مراقبت در منزل خواهد بود، خدماتی که پیش از این آیین نامه اجرایی آن در وزارت بهداشت تصویب و ابلاغ شده بود و امروز مجلس با تصویب قانونی آن، مسیر ارائه این خدمات را در جامعه هموار کرد.

معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: تصویب این قانون که با پیشنهاد حیدرعلی عابدی، تنها پرستار حاضر در مجلس تصویب شد، زمینه‌ای را فراهم می‌کند که هر جا بیماران مزمن به خصوص بیماران مبتلا به دیابت، بیماریهای قلبی، ریوی، سرطان یا کودکان معلول وجود دارند، این خدمات مراقبتی در منزل در اختیار افراد نیازمند قرار گیرد.

میرزابیگی افزود: علاوه بر آن قرار است مراکز hospiceبه عنوان مراکز مراقبتی از این بیماران ایجاد شود و هزینه‌های بیمارستانی این افراد که نیاز چندانی به خدمات درمانی نداشته و بیشتر به مراقبت نیاز دارند، نیز کاهش می‌یابد. تعرفه‌های خدمات مراقبت در منزل نیز در آینده نزدیک در شورای عالی بیمه به تصویب خواهد رسید.

معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: با این مصوبه مجلس و بر اساس آیین نامه مصوب خدمات مراقبت در منزل، از این پس پرستارانی که تجربه و توان لازم را داشته باشند، می‌توانند به صورت شخصی، حقیقی یا حقوقی (به عنوان شرکت یا تعاونی) با مراجعه به کمیسیون ماده 20 دانشگاه‌های علوم پزشکی درخواست ایجاد مراکز هوم کر یا مراقبت در منزل را ارائه کنند.

 
 شنبه ١٨ دی ١٣٩٥- ١٥:٠٤ / شماره خبر: ١٥٦١١٦
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج