وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > شیوع بالاتر اختلال اضطرابی منتشر در زنان نسبت به مردان
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 بجنورد/دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی
  شیوع بالاتر اختلال اضطرابی منتشر در زنان نسبت به مردان

به گزارش پایگاه خبری وبدا، پزشک متخصص اعصاب و روان و عضو هیئت علمی دانشگاه گفت : اختلال اضطراب منتشره یکی از شایع ترین انواع اختلالات اضطرابی می باشد که حدود 8 - 5 درصد جمعیت عمومی به آن مبتلا هستند.
دکتر «کاوه حجت» سن شیوع این اختلال را 40 - 20 سالگی اعلام کرد و افزود : در این اختلال فرد به صورت مزمن و مداوم علایم اضطراب مانند تپش قلب، احساس دلهره، تعریق، احساس لرزش بدن و بی قراری دارد.
وی تصریح کرد : افراد دارای این اختلال، نگرانی مداوم در مورد اتفاق های بد برای خود و اطرافیان دارند.
وی توضیح داد : نگرانی شدید از ابتلا به بیماری های مختلف، بروز حوادث و تصادفات سیل و زلزله در این افراد وجود دارد.
وی روان درمانی و دارو درمانی را 2 روش درمانی مناسب برای مبتلایان به اختلال اضطراب عنوان کرد و گفت : روان درمانی در این بیماران بسیار ضروری است زیرا تا زمانی که عقاید نادرست و تفکرات اضطراب آور افراد مبتلا بهبود نیابد، بهبودی در علایم جسمی مشاهده نمی شود، بنابراین روان درمانی در کنار درمان دارویی لازم است.
دکتر «حجت» افزود : نوعی از روان درمانی به نام درمان شناختی ـ رفتاری به عنوان درمان انتخابی برای این بیماران مورد استفاده قرار می گیرد.
وی تصریح کرد : درمان های دارویی در این بیماران شامل استفاده از داروهای ضد اضطراب مانند داروهای مهار کننده باز جذب سروتونین و بنزو دیازپین هاست.
وی اظهار داشت : استفاده از تکنیک های رفتار درمانی نظیر آموزش آرام سازی بدن و ورزش هایی نظیر یوگا در بهبود این بیماران بسیار موثر است
 
 شنبه ١٧ تير ١٣٩٦- ١٠:٥١ / شماره خبر: ١٦٣٠٤٨
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج