وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > مصرف سیگار عامل مهم ابتلا به بیماری های قلبی ـ عروقی
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 بجنورد/دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی
  مصرف سیگار عامل مهم ابتلا به بیماری های قلبی ـ عروقی

به گزارش پایگاه خبری وبدا، پزشک متخصص قلب و عروق گفت : متاسفانه شروع استعمال سیگار و دخانیات در سنین پائین افزایش یافته است که یکی از دلایل مهم ابتلا به بیماری های قلبی ـ عروقی می باشد.
دکتر «مژدکانلو» افزود : احساس درد، ناراحتی یا سنگینی در قفسه سینه می تواند از علایم و نشانه های بیماری های قلبی ـ عروقی باشد که این درد در ناحیه جناغ سینه معمولا به مدت 5 - 3 دقیقه طول می کشد و با استراحت و قرص های زیر زبانی نیتراتی بهبود می یابد.
وی ادامه داد : اگر بیماری بعد از این مدت بهبود حاصل نکرد و مشکل برطرف نشد باید به پزشک متخصص مراجعه کند.
وی تصریح کرد : این دردها ممکن است به بازوی چپ، ناحیه پشت و فک تحتانی منتقل شود و به طور کلی دردهای قلبی می تواند از بالای ناف تا فک تحتانی را شامل شود.
وی تنگی نفس را از دیگر علایم قلبی برشمرد و اظهار داشت : تنگی نفس ممکن است شبانه باشد و فرد را از خواب بیدار کند و یا در طول روز بر اثر فعالیت هایی نظیر از پله بالا رفتن و .... ایجاد شود.

به گفته این پزشک متخصص، تنگی نفس ممکن است دلایل دیگری نظیر عوامل ریوی داشته باشد که باید با مراجعه به پزشک و بررسی های لازم تشخیص افتراقی انجام شود.
وی خاطرنشان کرد : تپش قلب نیز از دیگر علایم بیماری قلبی است که فرد مبتلا ممکن است در زمان فعالیت به شکل حمله ای و یا در زمان غیر فعالیت آن را تجربه کند
 
 شنبه ١٧ تير ١٣٩٦- ١٠:٤٩ / شماره خبر: ١٦٣٠٤٧
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج