وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
پنج شنبه ٠٨ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > برگزاری نمایشگاه پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت/ تمایل 66 درصدی زوجین به فرزندآوری بلافاصله پس از ازدواج
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 در سالگرد ابلاغ سیاست های کلی سلامت صورت می گیرد؛
  برگزاری نمایشگاه پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت/ تمایل 66 درصدی زوجین به فرزندآوری بلافاصله پس از ازدواج

 

معاون دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس از برگزاری نمایشگاه پویایی، بالندی و جوانی جمعیت از 39 اردیبهشت تا 9 خرداد در 113 شهرستان و 58 دانشگاه علوم پزشکی خبر داد.

 

 بر اساس گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی دکتر محمد اسلامی افزود: با توجه به بندهایی از سیاست های کلی سلامت کشور ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری که بر ارتقای پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت و افزایش نرخ باروری به بیش از سطح جانشینی تأکید کرده اند و همچنین در راستای سیاست های دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس که سلامت ازدواج و ازدواج مناسب یکی از این سیاست هاست این نمایشگاه بزرگ برگزار می شود.

وی افزود: این نمایشگاه با محورهای خودمراقبتی، ازدواج، تغذیه سالم و اتخاذ سبک زندگی سالم در قالب پخش فیلم، عرضه کتاب، سخنرانی و سایر برنامه هایی از این دست در 113 شهرستان کشور برگزار می شود.

 

تمایل 66 درصد زوجین به فرزندآوری بلافاصله پس از ازدواج

 

در همین زمینه مدیرکل دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس به خبرنگار ما گفت: خوشبختانه طبق آمار 66 درصد زوجین پس از ازدواج تمایل به فرزند آوری دارند و 44 درصد نیز با یک فاصله زمانی دلخواه تمایل دارند فرزند داشته باشند، یعنی در مجموع تمام زوجین تمایل به داشتن فرزند دارند.

دکتر محمد اسماعیل مطلق بیان داشت: فرزند آوری یکی از اهداف مهم ازدواج و زندگ مشترک است و اکثر زوجین داشتن فرزند را به عنوان یکی از خواسته ها و اداف خود در زندگی مشترک مدنظر دارند.

وی افزود: ازدواج در واقع دروازه ورود به تشکیل نهاد خانواده در جامعه است و تشکیل خانواده اساس تمام تربیت های اجتماعی و انسانی است.

 

افزایش 62 هزاری فرزندآوری در سال 93

 

وی افزایش تمایل به فرزندآوری زوجین در سال 93 را نسبت به سال 92 را مورد اشاره قرار داد و گفت: سال 92 بالغ بر یک میلیون و 470 هزار نوزاد متولد شدند که این رقم در سال 93 به یک میلیون و 530 هزار تولد رسید که نشان دهنده افزایش 62 هزار نفری تولد است.

مدیرکل دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس افزود: در نمایشگاه پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت به نیازهای امنیت جسمی  و روحی جوانان برای ازدواج پرداخته خواهد شد.

وی با تأکید بر اهمیت توجه زوجین به اهداف بلند مدت در ازدواج، بیان داشت: داشتن اهداف، ایده ها، هنجارها و تجربیات روحی مشترک برای ازدواج، لذت بردن از رابطه جنسی سالم، پایبندی به رابطه ازدواج و ارزش قایل شدن زوجین برای یکدیگر، پذیرش تفاوت ها و از میان برداشتن تضادها از اصول و اهداف ازدواج است که در این نمایشگاه بدان ها پرداخته خواهد شد.

گفتنی است نمایشگاه پویایی، بالندی و جوانی جمعیت از 39 اردیبهشت تا 9 خرداد با همکاری دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس و دفتر آموزش و ارتقای سلامت برگزار می شود.

 برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 
 يکشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٤- ١٤:١٧ / شماره خبر: ١٢٦٠٩٦
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج