وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > برنامه های وزارت بهداشت برای پیشگیری از سقط جنین/ اجرای برنامه «بارداری برنامه ریزی شده» در شبکه بهداشت
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس تشریح کرد؛
  برنامه های وزارت بهداشت برای پیشگیری از سقط جنین/ اجرای برنامه «بارداری برنامه ریزی شده» در شبکه بهداشت

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس برنامه ها و مداخلات وزارت بهداشت برای پیشگیری از سقط جنین راتشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ دکتر محمداسماعیل مطلق گفت: «بارداری برنامه ریزی شده» یکی از مهم ترین برنامه های وزارت بهداشت برای پیشگیری از سقط جنین در جامعه است.

وی افزود: در این برنامه که از نیمه دوم سال 93 در شبکه مراقبت های اولیه بهداشتی کشور آغاز شده است، بر فرهنگسازی، مشاوره و آموزش افراد تأکید می شود.

وی بیان داشت: در این برنامه به بانوانی که فرزندان زیر سه سال دارند برای بارداری های بعدی آموزش های لازم داده خواهد شد.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس تقویت اعتقادات مذهبی، آگاهی بخشی در خصوص عوارض جسمی و روانی سقط جنین و عوارض نازایی بر اثر سقط، تهیه آیین نامه لازم با همکاری نهادهای مذهبی را سایر برنامه های دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس برای جلوگیری از سقط در جامعه اعلام کرد.

وی سقط جنین را موجب ایجاد عوارض سنگین در همه ابعاد سلامت جسمی، روانی و معنوی برای خانواده ها دانست و با اشاره به آمار سالانه 220 هزار سقط جنین در ایران، گفت: سقط جنین علاوه بر تحمیل عوارض سنگین روحی و روانی و معنوی به افراد و جامعه، موجب ایجاد عفونت در زنان و نازایی ناشی از این عفونت می شود. بنابراین به جز موارد نادری که تحت شرایط خاص و توسط مراجع واجد صلاحیت و با توصیه پزشک صورت می گیرد، به همه کسانی که مبادرت به این اقدام ناپسند می کنند توصیه می کنیم از این اقدام پرهیز جدی کنند./205

 

 
 سه شنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٤- ١٠:١٦ / شماره خبر: ١٢٥٨٩٠
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج