وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > برنامه های ترویج زایمان طبیعی ادامه دارد
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 معاون درمان:
  برنامه های ترویج زایمان طبیعی ادامه دارد

 

 

در هفت  ماه اجرای برنامه تحول نظام سلامت بیش از 281 هزار زایمان طبیعی در  360 بیمارستان وابسته به وزارت بهداشت به صورت رایگان صورت گرفته است که حدود 306 هزار تومان بابت هر زایمان از محل یارانه ها  پرداخت شده است.

بر اساس گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی دکترمحمد آقاجانی ،معاون درمان با بیام مطلب فوق گفت :برنامه های مختلفی برای ترویج زایمان طبیعی و کاهش میزان سزارین در بیمارستان های دولتی جهت ارتقاء شاخص سلامت مادر و نوزاد تدوین شده است

وی به این اقدامات اشاره کرد و افزود:بهينه سازي فضاي فيزيكي اتاق هاي زايمان جهت حفظ حریم خصوصی مادران باردار و افزایش رضایتمندی آنها و ارائه بسته های تشویقی به ارائه دهندگان خدمات در مراکز دولتی از این جمله است.

بنا به گفته معاون درمان در این بسته خدمتی، کلاس های آموزش بهداشت باروری و زایمان به صورت رایگان برای مادران باردار در 8 جلسه برگزار می گردد.

دکتر آقاجانی  هدف از برگزاری این دوره های آموزشی را توانمند سازی مادران جهت انتخاب زایمان طبیعی دانست و گفت : از ابتدای برنامه تاکنون 50  هزار مادر باردار در این کلاس ها شرکت کرده اند.

وی افزود: در این هفت ماه با افزایش اقبال مادران به زایمان طبیعی از طریق فراهم کردن امکان زایمان بی درد داروئی مواجه شده ایم که 5600  مورد زایمان بی درد رایگان در سراسر کشور انجام شده است. 

دکتر آقاجانی از برنامه جدید وزارت بهداشت در این زمینه نیز خبر داد و گفت:برنامه جدید بهینه‌سازی فضای فیزیکی بلوک‌های زایمان است که اعتبار آن تأمین شده و تخصیص پیدا کرده است به طوری که بسیاری از بلوک های زایمانی بیمارستان‌ها نوسازی شده و در موارد مورد نیاز توسعه یافته است. 302

 
 سه شنبه ٢٣ دی ١٣٩٣- ١٢:٢٨ / شماره خبر: ١١٩٥٣٩
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج