وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > ازدواج، مهم ترين انتخاب هر فردي است و نبايد بر اساس آزمون و خطا انجام شود
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 پیام تندرستی :
  ازدواج، مهم ترين انتخاب هر فردي است و نبايد بر اساس آزمون و خطا انجام شود

ازدواج، به تنهايي، كليد خوشبختي نيست، بلكه در صورتي ازدواج منجر به خوشبختي مي شود كه زوجين، مهارت هاي زندگي را فراگرفته باشند ، در جامعه کنونی، علت به طلاق منجر شدن بسیاری از ازدواج ها، عدم يادگيري مهارت هاي زندگي مي باشد و بايد دختران و پسران در اين زمينه، توانمند کرد.

دلايل ازدواج نامناسب در جامعه شامل : طغيان بر عليه والدين، به دست آوردن آزادي عمل، مشكلات اقتصادي، حس تنهايي و رفع نیاز جنسي عنوان کرد و با اشاره به سهم خانواده، محل تحصیل، همسانان، اعتقدات فرد و رسانه ها در رفتار افراد است.

در افراد بزرگسال، رسانه هاي جمعي، به ویژه شبكه هاي ماهواره اي، تأثير زيادي روي افراد داشته و حتي ممكن است سبب شكست در ازدواج شوند.

علت اختلافات خانوادگي به خاطر اين است كه دختر و پسر در ابتداي زندگي و درباره مسايلي، مثل: بيوگرافي طرفين، شيوه زندگي خود و خانواده اش و شغل طرفين، با يكديگر بحثي نداشته اند و به توافقي جامع در اين زمينه ها نرسيده اند، ولی وقتي وارد زندگي مشترك مي شوند، اين مسائل خود را بروز مي دهند و موجب اختلاف مي شوند.

بر گرفته از سخنرانی آقای دكتر مصطفي فروتن ،محقق و مدرس علوم رفتاري در همایش سیاست های کلی چمعیت و سلامت باروری (قزوین-تاکستان)302

 
 چهارشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٣- ٠٩:٤٨ / شماره خبر: ١٢٢٣٧٧
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج