وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
پنج شنبه ٠٨ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > باورهای غلط و آسیب روحی زنان
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  باورهای غلط و آسیب روحی زنان

1-    کار زن در محیط خانه: به دلیل فرهنگ غلطی که بین خانواده ها و جوامع حاکم است، همسران، کار در محیط خانواده را وظیفه زن می دانند و زنان شاغل مجبورند علاوه بر کار در بیرون از منزل، کار در منزل را نیز تحمل کنند که فشارهای روانی و جسمی زیادی را بر زنان شاغل وارد می کند.

2-    حفظ و نگهداری زنها مشکل است: حفظ و نگهداری روابط صمیمی مشکل است. زن ها تمایل به رابطه صمیمی و سالم دارند و بدین علت از مردها توقع دارند برای این منظور وقت بگذارند و بر روی صمیمیت رابطه تلاش کنند.

3-    استراحت مطلق برای جلوگیری از سقط: این باور غلط بسیار رایج است. اگر پزشک این چنین چیزی را هم توصیه نکند، به درد سر می افتد. استراحت مطلق برای جلوگیری از سقط به یک باور عمومی تبدیل شده است. اگر قرار باشد جنین سقط شود، چه استراحت بکنید و چه نکنید، سقط می شود. علم پزشکی این را می گوید و این، گفته پزشکان نیست.

4-    چرا باید سریع تصمیم به IVF گرفت؟ خانمی که سنش کم است و با اصلاح وزن، شانس بارداری خودبخود دارد، نباید زود دست به روش بارداری مصنوعی بزند. صبر کردن برای باروری، یک توصیه علمی است، البته در سن باروری و وقتی که هیچ مشکلی در زوجین وجود ندارد.

5-    اینکه می گویند 6 ماه تا یک سال بعد از سقط، باید برای اقدام به بارداری صبر کرد، درست است؟ چون عادت ماهیانه، بعد از سقط، بهم می ریزد، تا سه ماه باید صبر کرد، بعد می توان اقدام به بارداری کرد.

 
 دوشنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٣- ٠٩:١٧ / شماره خبر: ١٠٦٠٦٦
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج