وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > كمبود ويتامين دي عامل مهم تغييرات هورموني در بدن
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 عضو هيئت علمي و پزشك فوق تخصص غدد دانشگاه علوم پزشكي خراسان شمالي عنوان کرد:
   كمبود ويتامين دي عامل مهم تغييرات هورموني در بدن

كمبود ويتامين دي يكي از عوامل مهم و تأثيرگذار در تغييرات هورموني بدن است.

به گزارش وبدا، عضو هيئت علمي و پزشك فوق تخصص غدد دانشگاه علوم پزشكي خراسان شمالي با بيان اينكه ، ويتامين دي جزو ويتامين هاي مؤثر در رشد و استحكام استخوان ها است، گفت: ويتامين دي نقش هورموني در بدن دارد و باعث مينراليزاسيون استخوان مي شود.

دكتر حبيبه سادات شاكري افزود: با وجود كمبود ويتامين دي در بدن، املاح ، كلسيم و فسفر در استخوان رسوب نمي كند و بافت استخواني نرم مي شود و حالت استخواني به خود نمي گيرد.

وي به نقش مهم ويتامين دي در بدن اشاره و تأكيد كرد: با توجه به عوارض كمبود اين ويتامين و شيوع آن ، تمامي افراد بايد نسبت به درمان اقدام كنند.

وي نسبت به مصرف خودسرانه ويتامين دي هشدار داد و تصريح كرد: دريافت ويتامين دي بايد پس از بررسي سطح آن ،طبق استاندارد و بر اساس سن ، جنس و ميزان مورد نياز بدن باشد .

وي اظهار داشت: افزايش بيش از حد ويتامين دي در بدن زمينه افزايش ترشح كلسيم خون و سنگ هاي كليوي و ادراري را فراهم مي آورد ، بنابراين از مصرف خودسرانه آن به شدت پرهيز كنيد .

 

وي خاطرنشان كرد: كمبود ويتامين دي باعث كاهش هورمون ها شده و به طور مثال كاهش هورمون هاي جنسي باعث بروز پوكي استخوان زودرس مي شود.302/116

 
 چهارشنبه ١٢ تير ١٣٩٨- ١٢:٠١ / شماره خبر: ١٩٢٥٣٨
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج