وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > کاهش حوادث با رعایت نکات ایمنی و آموزش میسر می شود/ حوادث ترافیکی همچنان صدرنشین است
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  کاهش حوادث با رعایت نکات ایمنی و آموزش میسر می شود/ حوادث ترافیکی همچنان صدرنشین است

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: با رعایت نکات ایمنی و ارایه آموزش و اطلاع رسانی توسط رسانه ها می توان از بسیاری از حوادث و سوانح پیشگیری کرد.

به گزارش وبدا،دکتر علی دلخروشان در گفتگو با شبکه رادیویی سلامت از افزایش ۱۸ درصدی ماموریت های اورژانس ۱۱۵ خراسان جنوبی در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد و افزود: در شش ماهه نخست سال جاری اورژانس خراسان جنوبی طی ۴۱۶۱۰ ماموریت ، خدمات فوریت های پزشکی را به ۴۲۹۰۷ نفر ارایه نمود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد افزایش داشته است.
وی در ادامه بیان کرد:: از تعداد کل ماموریت های انجام شده ۲۰۹۳۷ شهری و ۲۰۶۷۳ جاده ای بوده است و میانگین زمان رسیدن بر بالین بیماران در ماموریت های شهری ۴ دقیقه و ۴۸ ثانیه و در ماموریت های جاده ای ۸ دقیقه و ۴۹ ثانیه دقیقه است.
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی خراسان جنوبی تصریح کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری کارشناسان اورژانس استان به ۳۷۱۱۷ ماموریت غیر ترافیکی و ۴۴۹۳ ماموریت ترافیکی اعزام شدند و طی این ماموریت ها ۲۳۷۱۶ نفر به بیمارستان ها و مراکز درمانی منتقل شده و ۹۹۶۱ نفر در محل درمان شدند.
علی دلخروشان افزود: بیشترین ماموریت های اورژانس استان با ۱۰,۸درصد مربوط به تصادفات بوده و نیز اورژانس های قلبی با ۶.۳۷ درصد،اورژانس های افزایش فشار خون ۶.۳۳ درصد می باشد .
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در پایان اظهارداشت: در این مدت ۲۵۱ مورد سوختگی،۱۱ مورد مسمومیت با مونوکسید کربن،۷ مورد غرق شدگی،۴۵ مورد برق گرفتگی به اورژانس۱۱۵ اعلام شده است که با رعایت نکات ایمنی و ارایه آموزش و اطلاع رسانی توسط رسانه ها می توان از بسیاری از این حوادث پیشگیری نمود.
یادآور می شود، نخستین جشنواره کشوری «پیشگیری از سوانح و حوادث» به همت شبکه رادیویی سلامت از چهارم شهریور ماه آغاز شده است و علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود تا یکم آذر ماه به دبیرخانه جشنواره به نشانی info@jpsh.ir یا سایت جشنواره به نشانی www.jpsh.ir ارسال کنند.302

 
 دوشنبه ٣ مهر ١٣٩٦- ١٥:٠٢ / شماره خبر: ١٦٦٥٥٣
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج