وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > آمادگی اورژانس های پیش بیمارستانی و بیمارستانی در ایام نوروز/لزوم همکاری والدین برای جلوگیری از حوادث ناشی از آتش بازی چهارشنبه آخر سال
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 رییس اورژانس کشور خبر داد:
   آمادگی اورژانس های پیش بیمارستانی و بیمارستانی در ایام نوروز/لزوم همکاری والدین برای جلوگیری از حوادث ناشی از آتش بازی چهارشنبه آخر سال

رئيس اورژانس  كشور از آمادگي كامل اورژانس‌هاي پيش بيمارستاني و بيمارستاني براي ايام نوروز خبر داد و گفت: در اين ايام متخصصين مقيم در بيمارستان‌ها مستقر بوده و كليه كلينيك‌هاي ويژه فعال هستند.

به گزارش وبدا، دكتر امین صابري نيا در حاشيه برگزاري بيست و نهمين همايش روساي اورژانس كشور و در جمع خبرنگاران ايجاد هماهنگي و آماده كردن اورژانس‌هاي كشور در آستانه تعطيلات ايام نوروز را يكي از اهداف برگزاري اين همايش بيان كرد و گفت: در اين همايش برنامه‌هاي سال آينده اورژانس كشور و طرح‌هاي اين مركز به منظور ارتقاء اورژانس كشور براي سال آينده مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

رئيس اورژانس  كشور از آمادگي كامل اورژانس‌هاي پيش بيمارستاني و بيمارستاني براي ايام نوروز خبر داد و گفت: در اين ايام متخصصين مقيم در بيمارستان‌ها مستقر بوده و كليه كلينيك‌هاي ويژه فعال هستند.

دكتر صابري نيا در ادامه از افزايش تعداد پايگاه‌هاي اورژانس هوايي از 18 به 20 پايگاه خبر داد و گفت: در ايام نوروز پايگاه‌هاي آمبولانس‌هاي هوايي در 20 نقطه از كشور آمادگي كامل براي ارائه خدمات اورژانسي را دارند.

وي افزود: همچنين 180 آمبولانس جديد به ناوگان اورژانس اضافه خواهد شد كه همين امر باعث مي‌شود كه بتوانيم با يك توان مضاعف در ايام نوروز آماده ارائه خدمات درماني در جاده‌ها به مردم باشيم.

دكتر صابري نيا همچنين از آمادگي اورژانس تهران براي پاسخگويي به نيازهاي اورژانسي ناشنوايان خبر داد و افزود: طي يك طرح تحقيقاتي كه سال گذشته با انجمن ناشنوايان داشتيم قرار شد در شهر تهران به صورت پايلوت ناشنوايان در صورت نياز به اورژانس از طريق پيامك درخواست خود را به اورژانس 115 ارسال كنند.

وي از تمام ناشنوايان خواست خود را به انجمن ناشنوايان معرفي و شماره تلفن خود را اعلام كنند تا از اين طريق بتوانند نياز خود را از اورژانس دريافت كنند.

رئيس مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي كشور درخصوص آمبولانس‌هاي موتوري گفت: طبق محاسبات در فاز اول نياز به 500  موتور آمبولانس داريم كه حدود 200 تا 250 آمبولانس وارد ناوگان اورژانس كشور مي‌شود.

وي افزود: در حال حاضر موتورهاي آمبولانس براي شهرهاي پر تراكم و بسيار شلوغ مثل تهران خواهد بود و پس از آن 13 استان كشور كه پر تراكم هستند به اين موتورهاي آمبولانس مجهز مي‌شوند.

به گفته وي در حال حاضر 30 موتور آمبولانس در تهران فعال است.

دكتر صابري نيا در ادامه با اشاره به وجود نقشه راه براي مديريت بحران افزود: در حال حاضر كليه مراكز EOC كشور فعال بوده و اميدواريم سال آينده در نقاط مختلف بحران خيز كشور تمام دانشگاه هاي علوم پزشكي برنامه عملياتي موثر و علمي براي مديريت بحران داشته باشند.

وي درخصوص پدافند غيرعامل گفت: پروتكل‌هاي اجرايي در بخش شيمايي، هسته‌اي و بيولوژيك وجود دارد كه در حال تكميل آنها هستيم

رئيس اورژانس كشور در ادامه تعداد پايگاه‌هاي اورژانس كشور را 2162 پايگاه بيان كرد و گفت: تعداد پايگاه‌هاي آمبولانس هوايي 20 و تعداد پايگاه‌هاي آمبولانس دريايي 2 پايگاه است.

دكتر صابري نيا بر لزوم تامين نيروي انساني براي پايگاه‌هاي اورژانس تاكيد كرد و گفت: در صورت تامين نيروي انساني مورد نياز مي‌توان تعداد پايگاه‌هاي اورژانس را افزايش داد .

وي همچنين تعداد اورژانس بيمارستاني را 580 اورژانس بيان كرد و گفت: در مجموع تعداد نيروي اورژانس پيش بيمارستاني 18 هزار نفر و اورژانس بيمارستاني نزديك به 40 هزار نفر مي‌باشد كه به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمت رساني به مردم هستند.

دكتر صابري نيا درخصوص چهارشنبه آخر سال گفت: براي چهارشنبه پايان سال تيزرها و پوسترهاي آموزشي به منظور اطلاع‌رساني و پيشگيري از وقوع حادثه آماده ارائه مي‌باشد.

وي بر لزوم همكاري والدين براي جلوگيري از حوادث ناشي از آتش بازي‌هاي چهارشنبه آخر سال تاكيد كرد و گفت: طبق آمارها استفاده از وسايل آتش افزا مثل نارنجك ها موجب آسيب بيشتر به دست و صورت نسبت به ساير قسمت‌ها شده و باعث افزايش هزينه هاي درماني به خانواده ها مي شود.

وي افزود: مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي به كليه دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور ابلاغ كرده است تا آمبولانس‌ها در چهارشنبه پايان سال در معابر پرجمعيت و اماكني كه ممكن است احتمال خطر بيشتر باشد مستقر شوند./302/203

 
 سه شنبه ١٨ اسفند ١٣٩٤- ١٢:٢٢ / شماره خبر: ١٤١٨١٥
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج