وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > خطر در کمین کودکان به هنگام استفاده از مواد شوینده
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  خطر در کمین کودکان به هنگام استفاده از مواد شوینده

مدیر گروه سلامت خانوداه، جمعیت  و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت : والدین باید به هنگام استفاده از مواد شوینده مراقب کودکان خود باشند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ مریم پورآینه ضمن بیان این مطلب ، افزود : با توجه به آن که مجاری هوایی کودکان باریک تر و حساس تر از بزرگسالان است استنشاق بخارهای مواد شوینده به سرعت باعث تحریک می شود بنابراین بهتر است کودکان را قبل از استفاده از این مواد از محیط دور کنیم تا آسیب نبینند.

دکتر پور آدینه افزود : افرادی که بر اثر استنشاق بخارهای مواد شوینده به گرفتگی صدا دچار شده اند باید کمتر صحبت کنند، به حنجره خود استراحت دهند و مایعات فراوان بنوشند.

 

مصرف شیر یا آب، کاهش دهنده درد و سوختگی مخاط دستگاه تنفسی

مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اعلام این مطلب گفت : افرادی که به عوارض مصرف شوینده ها دچار می شوند باید فورا مجرای تنفسی فوقانی را با آب شستشو دهند و با وجود سوختگی مخاط و سوزش با مصرف شیر یا آب، کمی از عوارض و درد خود را کاهش دهند.

دکتر «مریم پور آدینه» افزود : ورم شدید حنجره بر اثر استفاده از مواد شوینده قوی ممکن است به انسداد مسیر تنفسی منجر شود بنابراین مراجعه به پزشک در صورت تشدید هر یک از این علایم ضروری است./116/201

 
 چهارشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٣- ١١:٢٣ / شماره خبر: ١٢٣١٥٩
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج