وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > غذاهای تاثیرگذار در کاهش ابتلا به ام.اس
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  غذاهای تاثیرگذار در کاهش ابتلا به ام.اس

مصرف مواد حاوی آ.ال.آ در رژیم غذایی روزانه، خطر ابتلا به بيماري هاي آلرژيک و التهابي مانند پسوريازيس و اگزما و هم چنین بيماري هاي خودايمني مانند ام.اس، لوپوس و سرطان را کاهش می دهد.

به گزارش وب دا، کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، گفت: آ.ال.آ به عنوان يك منبع انرژي در بدن بوده و در موادی مانند دانه كتان، روغن دانه كتان، روغن كانولا، روغن سويا و ماهي سالمون وجود دارد.

سمانه عزیزی با اشاره به تاثیر آ.ال.آ در کاهش كلسترول و تري گليسريد خون، اضافه کرد: این امر، خطر ابتلا به بیماری های قلبی  عروقی را در بدن کاهش می دهد.

 

مکمل های آ.ال.آ را با توصیه متخصص تغذیه مصرف کنید

این کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، ادامه داد: مكمل هاي غذايي آ-ال-آ حاوي چربي و كالري بالایی بوده و لازم است قبل از مصرف آن با متخصص تغذيه مشورت شود.

عزیزی اظهار کرد: از آن جا كه یک رژيم غذايي سالم، شامل میزان مناسبی از اسيدهاي چرب ضروري چند اشباعي و مقدار کمی از چربي هاي اشباع شده است، توصيه مي شود تعادل در مصرف مواد حاوی امگا 3 حفظ شود.

بر پایه این خبر، آلفا لينولنيك اسيد( آ.ال.آ) يك اسيد چرب ضروري داراي منشأ گياهي بوده و به عنوان نوعی امگا 3 در بدن عمل می کند./142/205/201

 
 سه شنبه ٢ آبان ١٣٩١- ٠٨:٠١ / شماره خبر: ٧٤٨٩٢
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج