وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > پیاده روی یک تمرین ایده آل برای کاهش وزن است
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان:
  پیاده روی یک تمرین ایده آل برای کاهش وزن است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت: پیاده روی یک تمرینی است که کمترین آسیب را به زانو وارد ‏کرده و باعث صدمات فشاری دیگر نمی شود.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ دکتر مهدی شادنوش عضوسازمان بسیج جامعه پزشکی و‏ متخصص تغذیه بالینی ضمن بیان این مطلب گفت: پیاده روی یک تمرین ایده آل برای کاهش وزن است که هیچ تجهیزاتی، به غیر از یک ‏جفت کفش پیاده روی مناسب و معقول نیاز ندارد و به عضویت در ورزشگاه برای انجام آن نیاز نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان در ادامه گفت: این یک تمرینی است که کمترین آسیب را به زانو وارد کرده و باعث صدمات ‏فشاری دیگر نمی شود لذا انسان مجبور نمی شود برای هفته ها یا حتی ماه ها به علت آسیب های ورزشی از ورزش کردن محروم ‏شود.

‏ عضوسازمان بسیج جامعه پزشکی ‏ افزود: برای کسانی که دارای مشکلات سلامتی مانند ( چاقی و بیماری های قلبی ) هستند پیاده ‏روی با شدت کم، از فعالیت های موثر در کاهش وزن است که می تواند به سلامت کلی کمک کند و همچنین سبب سلامت روان شود.

دکتر شادنوش ادامه داد: بسته به مقدار وزن، راه رفتن با سرعت چهار مایل در ساعت بین 5 و 8 کالری در هر دقیقه و یا بین 225 و ‏‏360 کالری برای یک پیاده روی 45 دقیقه ای می سوزاند. با 45 دقیقه راه رفتن در روز، می توان یک پوند از وزن خود را در یک ‏هفته کاهش داد.

وی افزود: توصیه می شود برای رسیدن به محل کارتان یا برای رفتن به فروشگاه، از وسایل حمل و نقل استفاده نکنید و پیاده ‏روی را انتخاب کنید.

این متخصص تغذیه بالینی توصیه کرد: اگر به شدت اضافه وزن دارید و یا شما از شرایطی مانند ‏بیماری های قلبی رنج می برید باید قبل از انجام هر برنامه ورزشی با دکتر خود مشورت کنید این مهم است که پزشک تعیین کند که چه ‏سطح از فعالیت برای شما ایمن است اگر شما با فعالیت بدنی شدید فشار بیشتری به قلبتان وارد کنید این ممکن است بسیار خطرناک ‏باشد دکتر شما نیز ممکن است به شما در تنظیم یک رژیم غذایی کمک و سطح کالری را برای ترویج کاهش وزن سالم، تعیین کند./220/205/201

 
 شنبه ١٢ مهر ١٣٩٣- ١٠:٢٢ / شماره خبر: ١١٤٠١٠
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج