وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
پنج شنبه ٠٨ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > افراد بالای ۵۵ سال هر سال باید معاینه چشم شوند
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  افراد بالای ۵۵ سال هر سال باید معاینه چشم شوند

رئیس سمینار دو روزه اپتومتری دانشگاه علوم پزشکی ایران بر لزوم معاینه سالیانه چشم افراد دارای سن بیش از ۵۵ سال برای تشخیص دیابت تاکید کرد.

  به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت به نقل از دبیرخانه سمینار، دکتر  محمدرضا زرین رئیس سمینار دو روزه اپتومتری دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد: افراد دارای سن بیش از 55 سال باید برای کنترل دیابت احتمالی، سالی دو بار توسط اپتومتریست‌ها معاینه شوند تا در صورت داشتن مشکل سریعاً در صدد حل مشکل برآیند.

وی خاطرنشان کرد: عدم تشخیص و درمان به موقع دیابت باعث بروز عوارضی مانند اختلال در بینایی، آب‌مروارید در سنین پایین، آب سیاه و خونریزی پرده چشم می‌شود.

زرین بر لزوم بینایی سنجی کودکان نیز تأکید کرد و گفت: کودکان نیز باید مورد بینایی سنجی قرار گیرند تا مواردی مانند انحراف و تنبلی چشم به موقع در آنان تشخیص داده شود تا در صورت وجود مشکل این عوارض حل شود و در غیر این صورت تا سن 13 سالگی سالی دو بار به اپتومتریست مراجعه کنند.

وی در رابطه با تنبلی چشم و تاثیرات غربالگری تنبلی چشم در ایران گفت: با توجه به غربالگری تنبلی چشم در ایران، تنبلی چشم که در دو دهه گذشته در حدود 5 درصد بوده است اکنون به کمتر از نیم درصد رسیده است که در این راستا نقش اپتومتریست‌ها به عنوان مراقبان اولیه چشم بسیار پر رنگ بوده است./201

 
 شنبه ٦ دی ١٣٩٣- ١٤:٠٣ / شماره خبر: ١١٨٥٧٠
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج