وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > ضرورت آموزش همگانی درباره رواج مصرف قرص های ریتالین در میان جوانان و زنان
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد:
  ضرورت آموزش همگانی درباره رواج مصرف قرص های ریتالین در میان جوانان و زنان

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران در خصوص رواج مصرف قرص های ریتالین در میان جوانان به ویژه زنان هشدار داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علیرضا جزینی نخستین ماده مخدر پرمصرف کشور را تریاک عنوان کرد و اظهار داشت: باورهای غلط در برخی از افراد باعث شده تا موضوع استفاده از مواد مخدر صنعتی به یک اعتیاد روانی در کشور تبدیل شود.

جزینی گفت: ریتالین شبیه داروهای محرکی مانند اکستازی، کوکائین و حشیش عمل می کند و متاسفانه اتفاقی که در حال شیوع است، سوء مصرف آن برای درمان چاقی و لاغر کردن به ویژه در باشگاه ورزشی و در بین خانم ها است.

وی گفت: این مشکل در زنان با استفاده از قرص های لاغری و در بین دانش آموزان و دانشجویان با استفاده از قرص های ریتالین قابل مشاهده است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، فروش انواع قرص های ریتالین بدون تجویز پزشک را غیر قانونی و خطرناک توصیف کرد و افزود: فروش برخی از قرص ها در عطاری ها غیر قانونی است.

وی همچنین طرح اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در حوزه پیشگیری را نیازمند عزم ملی خواند و گفت: اطلاع رسانی مناسب و توجیه شهروندان در مبارزه با مواد مخدر مهمترین مساله ای است که در اجرای موفقیت آمیز این طرح باید مورد توجه قرار بگیرد.

جزینی اظهار داشت: اهمیت تبلیغ همگانی درباره ضد ارزش بودن مصرف مواد مخدر نیز باید در همه سطوح اجتماعی از جمله مدرسه و خانواده انجام شود.306

 
 شنبه ١٥ آذر ١٣٩٣- ١٠:٣٧ / شماره خبر: ١١٧٤٣٧
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج