وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > سیاست های وزارت بهداشت در زمینه درمان وابستگی به مواد افیونی با بوپرنورفین تشریح شد
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 از سوی رییس اداره پیشگیری، درمان و کاهش آسیب اعتیاد؛
  سیاست های وزارت بهداشت در زمینه درمان وابستگی به مواد افیونی با بوپرنورفین تشریح شد

رییس اداره پیشگیری، درمان و کاهش آسیب اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سیاست های این وزارتخانه در زمینه درمان وابستگی به مواد افیونی با بوپرنورفین را در سی و پنجمین سمپوزیوم اعتیاد و آسیب های روانی تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ دکتر علیرضا نوروزی با بیان تاریخچه ای از مصرف بوپرنورفین در ایران و درمان اعتیاد با این دارو، کاربرد بوپرنورفین به عنوان خط اول درمان وابستگی به مواد افیونی را توصیه کرد.

وی افزود: با توجه به عوارض کم مصرف بوپرنورفین، بیمار را در اولین مرحله درمان، روی مصرف بوپرنورفین قرار بدهیم و اگر جواب نگرفتیم، به سمت مصرف متادون هدایت شود و یا درمان با بوپرنورفین را برای زیرگروههایی از بیماران، استفاده کنیم.

این مسئول وزارت بهداشت، پیش بینی سازوکارهایی برای افزایش دسترسی به درمان با بوپرنورفین را نیز درنظر گرفت و اظهار داشت: فعالیت آموزشی جهت درمانگران و بیماران ، تعیین تعرفه مناسب و پوشش بیمه ای برای آن، از جمله اقداماتی است که برای این نوع درمان پیش بینی شده است.

دکتر نوروزی، شرایط توزیع مبتنی بر کلینیک و مبتنی بر داروخانه را برای مصرف بوپرنورفین در درمان اعتیاد، در نظر گرفت، ضمن آنکه جایگاه مداخلات روانی ، اجتماعی تکمیلی این نوع درمان را با اهمیت دانست.

وی، مدیکالیزه شدن بیشتر درمان، مدیریت مشروط و مجموعه متفاوتی از مهارتها و مداخلات روانی و اجتماعی را برای درمان با بوپرنورفین در نظر گرفت.

گفتنی است، هدف از برگزاری سمپوزیوم علمی یک روزه اعتیاد و آسیب های روانی که با حضور جمع کثیری از روانشناسان، روانپزشکان، پزشکان، مشاوران، مددکاران و مسئولان مراکز درمان و بازتوانی معتادان برگزار می شود، ارتقای سطح علمی متخصصان و دست اندرکاران برنامه اعتیاد و کاهش تقاضا می باشد که با اختصاص 4.25  امتیاز بازآموزی برای شرکت کنندگان آن همراه است .

همایش علمی "اعتیاد و آسیب های روانی" با عنوان " بوپرنورفین " به همت مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در سالن شهید احمدی روشن این دانشگاه  برگزار شد./127/205/201

 

 

 
 يکشنبه ٢٧ مهر ١٣٩٣- ٠٩:٠١ / شماره خبر: ١١٤٧١٣
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج