وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
پنج شنبه ٠٨ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > وسوسه معتاد به شیشه، با مصرف بوپرنورفین کاهش می یابد
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  وسوسه معتاد به شیشه، با مصرف بوپرنورفین کاهش می یابد


   دکتر" فیروزه جعفری" روانپزشک و درمانگر اعتیاد گفت: مصرف این دارو در درمان اعتیاد به شیشه، وسوسه را کاهش می دهد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ وی در سی و پنجمین سمپوزیوم اعتیاد و آسیب های روانی با موضوع " بوپرنورفین "با ارائه مقاله خود با عنوان " درمان وابستگی به محرکها با بوپرنورفین "، افزود: شواهد قطعی برای کاربرد بوپرنورفین در درمان وابستگی به محرک های شبه آمفتامینی وجود ندارد.

وی ادامه داد: در مورد درمان وابستگی به مت آمفتامین ها با بوپرنورفین، نظرات متفاوتی وجود دارد.

دکتر جعفری با اشاره به نتایج تحقیقی در زمینه تاثیر بوپرنورفین در درمان ترامادول نیز گفت: نتایج این تحقیق نشان می دهد که برای درمان ترامادول مناسب بوده اما برای شروع درمان ترامادول با بوپرنورفین، باید ترامادول را آهسته کم و قطع کرد و در واقع قبل از تجویز بوپرنورفین، لازم است علائم ترک در بیمار ایجاد شده باشد.

وی با اشاره به اینکه مصرف بوپرنورفین، عارضه جدی نخواهد داشت، افزود: عارضه جدی و شایع مصرف این دارو، سردرد است که بعد از مدتی برطرف می شود.

وی همچنین به تاثیر این دارو بر دستگاههای مختلف بدن انسان پرداخت که اکثرا تاثیرات جدی و غیرقابل کنترلی نیستند.

گفتنی است، هدف از برگزاری سمپوزیوم علمی یک روزه اعتیاد و آسیب های روانی که با حضور جمع کثیری از روانشناسان، روانپزشکان، پزشکان، مشاوران، مددکاران و مسئولان مراکز درمان و بازتوانی معتادان برگزار می شود، ارتقای سطح علمی متخصصان و دست اندرکاران برنامه اعتیاد و کاهش تقاضا می باشد که با اختصاص 4.25  امتیاز بازآموزی برای شرکت کنندگان آن همراه است .

همایش علمی "اعتیاد و آسیب های روانی" با عنوان " بوپرنورفین " به همت مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در سالن شهید احمدی روشن این دانشگاه  برگزار شد./127/205/201

 
 يکشنبه ٢٧ مهر ١٣٩٣- ٠٨:٥٤ / شماره خبر: ١١٤٧٠٩
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج