وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
سه شنبه ٠١ آبان ١٣٩٧  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > هوای تهران، امروز و فردا آلوده است/ بیماران قلبی و ریوی ، کودکان و سالمندان از فعالیت های طولانی خارج از منزل بپرهیزند
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت :
  هوای تهران، امروز و فردا آلوده است/ بیماران قلبی و ریوی ، کودکان و سالمندان از فعالیت های طولانی خارج از منزل بپرهیزند

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به آلوده بودن هوای شهر تهران طی امروز و فردا گفت: در این شرایط افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند.

دکتر خسرو صادق نیت در گفت و گو با وبدا؛ ضمن اعلام این خبر افزود: به دلیل افزایش غبار صبحگاهی و بروز پدیده اینورژن و تداوم آن تا نیمه های روز دوشنبه 23 آذرماه ، انتظار  می رود افزایش کیفیت  آلاینده های ذرات معلق به مقادیر بالاتر از 166 رسیده و در محدوده ناسالم قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه تاثیر آلودگی هوا بر سلامت به عواملی نظیر ، نوع آلاینده های هوا ، غلظت آلاینده های هوا ، تداوم آلاینده های هوا و نوع گروه جمعیتی در معرض  خطر وابسته می باشد.، گفت: آلاینده های عمده  در هوا شامل : منوکسیدکربن ، دی اکسید نیتروژن ، دی  اکسید گوگرد ، ازون  و  ذرات معلق PM10,PM2.5   است که  هریک از این آلاینده ها با توجه به خصوصیات و ترکیبات آن پیامدهای سلامتی مختلفی را در بر خواهند داشت.

دکتر صادق نیت تصریح کرد: امروز 22 آذر ماه شاخص کیفیت هوا در شهر تهران 166 و آلاینده مسئول PM2.5 می باشد که در این شرایط افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند و افراد دیگر باید فعالیت های طولانی  یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

به گفته رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت به دلیل افزایش غبار صبحگاهی و بروز پدیده اینورژن و تداوم آن تا نیمه های روز دوشنبه 23 آذرماه ، انتظار  می رود افزایش کیفیت  آلاینده های ذرات معلق به مقادیر بالاتر از 166 رسیده و در محدوده ناسالم قرار گیرد.

دکتر صادق نیت افزود: براساس پیش بینی سازمان هواشناسی به دلیل وجود توده هوای بارشی انتظار می رود از  عصر  23 آذر ماه از غلظت آلاینده ها ی هوا کاسته شود.

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت به شهروندان تهرانی  توصیه کرد: هرگونه فعالیت بدنی خارج از منزل که افراد بطور متناوب و طی مدت چندین ساعت انجام می دهند که باعث افزایش ریتم دم و بازدم شده و یا ضربان قلب را شدت می بخشد بعنوان فعالیت های بدنی سنگین تلقی شده که در شرایط آلودگی هوا برای کلیه افراد ممنوعیت و محدودیت ایجاد می کند که انجام فعالیت های ورزشی  در فضاهای آزاد ، پیاده روی و کارهای خدماتی و عمرانی از این دست می باشند.

دکتر صادق نیت افزود:  در شرایطی که افراد به جهت شغلشان موظف هستند در محیط آزاد شهری حضور یابند  و زمان حضورشان حداقل 8 ساعت در روز می باشد توصیه می شود از تجهیزات حفاظتی نظیر ماسک های تنفسی استاندارد FFP1 , FFP2  استفاده نمایند.

وی تاکید کرد:  این ماسک ها حفاظت کامل در برابر آلایندگی ایجاد ننموده و تنها در صورت اجبار برای حضور در فضای آزاد توصیه می شوند./302

 
 يکشنبه ٢٢ آذر ١٣٩٤- ٠٩:٢٢ / شماره خبر: ١٣٦٩٥٠
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج