وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
سه شنبه ٠١ آبان ١٣٩٧  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > استفاده از لوازم شخصی و ست های یکبار مصرف در آرایشگاهها ضروری است
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  استفاده از لوازم شخصی و ست های یکبار مصرف در آرایشگاهها ضروری است

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد از برگزاری کلاس آموزش بهداشت آرایشگری جهت 70 آرایشگر زن در شهر یاسوج خبر داد و گفت: اصول بهداشتی باید در آرایشگاه ها رعایت شود.

به گزارش وب دا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر محمدرضا محمدی، افزود: به توجه به اینکه آرایشگاه یکی از اماکن عمومی است، لذا سهل انگاری در توجه به رعایت مسائل بهداشتی می تواند موجب انتقال بیماری های واگیر دار از قبیل ایدز و هپاتیت شود.

وی در خصوص اهمیت بهداشت آرایشگاه‌های زنانه، عنوان کرد: استفاده از لوازم شخصی و ست‌های یکبار مصرف جهت آرایش مشتریان الزامی است.

وی ادامه داد: بعضی از آرایشگران زن در حیطه پزشکی دخالت نموده و باعث ایجاد مشکلاتی از جمله در کاشت ناخن و مژه برای همشهریان شده‌اند به طوری که باعث شکایت از آرایشگران از مقامات قضایی شده و چه بسا ممکن است برخورد قاطع و شدیدی از سوی مراجع قضایی، با آرایشگاه های متخلف نیز صورت گیرد.

همچنین در ادامه این کلاس آموزشی، در خصوص ماهیت ویروس HIV و راه‌های انتقال و پیشگیری از این بیماری، توسط مسئول مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری، مطالبی به حاضرین ارائه شد.

بر پایه این خبر؛ کلاس آموزشی بهداشت آرایشگری برای  70 نفر از آرایشگران زن سطح شهر یاسوج، در مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد برگزار و پمفلت های آموزشی و مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری نیز به آنان ، ارائه شد.142/201

 
 شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٣- ١٤:٣١ / شماره خبر: ١٢٢٥٣٢
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج