وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > مصرف مسكن‌هاي معمولي در بروز نارسايي كليه در كودكان موثر است
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  مصرف مسكن‌هاي معمولي در بروز نارسايي كليه در كودكان موثر است

استفاده از داروهاي ايبوپروفن و ناپروكسن مي‌تواند باعث بروز آسيب‌ها و كليه در برخي از كودكان شود.

به گزارش وب‌دا، به نقل از نشريه پدياتريكس نتايج يك مطالعه جديد روي تعدادي از كودكان مبتلا به آسيب حاد كليه نشان مي‌دهد كه استفاده از داروهاي ضدالتهابي غيراستروئيدي (NSAIDs)‌ شامل ايبوپروفن و ناپروكسن كه براي درمان درد و كاهش تب در كودكان استفاده مي‌شود مي‌تواند باعث آسيب حاد كليه در برخي از آنها شود.

براساس اين گزارش محققان با پي‌گيري‌هاي بيشتر داده‌هاي كودكان شامل كساني كه ميان آنها بين مصرف NSAID ها و وقوع اين بيماري يك ارتباطي مشاهده شده بود افزودند در اين ميان كودكان زير 5 سال مبتلا به اين بيماري در معرض آسيب‌هاي جدي‌تري قرار گرفته بودند كه اين پديده مي‌تواند به دليل افزايش حساسيت به اثرات سمي داروهاي ضد درد غيراستروئيدي باشد.

نتايج حاصل از اين گزارش مي‌افزايد از ميان كودكان مورد بررسي هيچ يك فوت نكردند و يا دچار نارسايي كليه دائمي نشدند اما 30 درصد از كودكان شواهدي از تداوم آسيب خفيف مزمن كليوي پس از بهبود نارسايي كليه را از خود بروز دادند.

به گفته محققان در برخي از موارد استفاده از استامينوفن مي‌تواند يك انتخاب مناسب‌تري براي درمان باشد و اين مطالعه به ارائه‌دهنده‌گان مراقبت‌هاي بهداشتي تأكيد مي‌كند كه بايد آموزش دقيق را در خصوص استفاده از مسكن‌ها در اختيار والدين قرار دهند. /204

 
 يکشنبه ٨ بهمن ١٣٩١- ٠٨:١٠ / شماره خبر: ٨١٦٢٩
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج