وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > پرفشاري خون، کلیه ها را دچار نارسایی مزمن می کند
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  پرفشاري خون، کلیه ها را دچار نارسایی مزمن می کند

پرفشاري خون، شايع ترين مشكل كشورهاي در حال توسعه است كه در صورت عدم درمان، نارسايي قلبي و نارسايي مزمن كليه را به همراه دارد.

ه گزارش وب دا، كارشناس تغذيه شبکه بهداشت و درمان شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه افزود: اگرچه درمان خاصي براي پرفشاري خون وجود ندارد، اما با پيشگيري و كنترل، عوارض جانبی این بیماری کاهش می یابد.

نرگس جريده با تاكيد بر لزوم اصلاح نحوه زندگي بیماران مبتلا به پرفشاری خون، اظهار کرد: استفاده از يك رژيم غذايي صحيح در کنار کاهش وزن، دريافت اندک نمك، فعاليت بدني و پرهیز از مصرف دخانیات، عمده ترین راه های کنترل این بیماری هستند.

وی ادامه داد: شش تا هشت واحد نان و غلات كامل، چهار تا پنج واحد سبزي و ميوه، دو تا سه واحد لبنيات كم چرب يا بدون چربي، كمتر از 6 اونس گوشت كم چرب، مصرف چهار تا پنج مرتبه حبوبات و مغزهای روغنی، دو تا سه واحد چربي و روغن و پنج بار مصرف اندک شيريني در هفته، رژيم غذايي مناسبی براي جلوگيري و كنترل فشارخون بالا است.   

اين كارشناس تغذيه اضافه کرد: در برررسي هاي انجام شده کاهش 5 درصد از وزن بدن، پيروي از يك رژيم كم چرب، كاهش سديم در رژيم غذايي به میزان كمتر از دو هزار و 400 میلی گرم در روز، هم چنین افزايش فعاليت بدني به ميزان 30 دقيقه و سه بار درهفته، شيوع پرفشاري خون را به میزان قابل توجهی كاهش داده است. /142/205/201

 

 

 

 

 

 
 چهارشنبه ١٠ آبان ١٣٩١- ١٢:٠١ / شماره خبر: ٧٥٥٦٣
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج