وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > يك آزمايش غيرتهاجمي براي تشخيص سرطان كولون و ركتوم
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  يك آزمايش غيرتهاجمي براي تشخيص سرطان كولون و ركتوم

تشخيص سرطان كولون و ركتوم با بهره‌گيري از يك آزمايش غيرتهاجمي و داراي حساسيت بالا امكان‌پذير شد.

به گزارش وب‌دا، به نقل از نشريه ساينس ديلي محققان بين‌المللي تحقيقات پيشگيري از سرطان با بررسي نمونه‌هاي مدفوع 1003 بيمار از 36 سايت مطالعه و توسعه يك الگوريتم آناليتيك توانستند يك تست غيرتهاجمي با حساسيت بالا را جهت غربالگري سرطان كولون و ركتوم در تشخيص سرطان و پره سرطان روده بزرگ ابداع نمايند.

براساس اين گزارش محققان با تجزيه و تحليل نمونه‌ها و مقايسه آن‌ها با نمونه مدفوع 769 فرد شاهد با كولونوسكوپي منفي و يا داراي پليپ‌هاي كوچك افزودند كه اين روش ما را قادر به ساخت يك الگوريتم آناليتيك خواهد كرد كه تركيبي از 11 نشانگر زيستي مبتني بر مدفوع براي رسيدن به يك نتيجه واحد است.

نتايج حاصل از اين گزارش حاكي است اين آزمايش انواع مختلفي از تغييرات DNA‌ را كه با متيلاسيون و جهش شناخته مي‌شوند همراه با اندازه‌گيري خون در مدفوع ارزيابي كرده و با داشتن پلت فرم آناليتيك خودكار و يك الگوريتم سرعت بالايي در شناسايي نتايج مثبت و منفي هر بيمار دارد.

به گفته محققان، اين آزمون 98 درصد از تمام اين سرطان‌ها و 83 درصد از پيش‌سازها با درجه ديسپلازي (گسترش غيرطبيعي سلول‌ها) بالا و 57 درصد از ضايعات تومورال پيش‌ساز 1 سانتي‌متر و يا بزرگتر را شناسايي كرده است./ 204

 
 يکشنبه ٣٠ مهر ١٣٩١- ١٢:٠٥ / شماره خبر: ٧٤٧٠٥
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج