وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > کاهش درد پس از عمل جراحی با استفاده از تکنیک لاپاراسکوپی
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  کاهش درد پس از عمل جراحی با استفاده از تکنیک لاپاراسکوپی

استفاده از جراحي لاپاروسكوپي سينگل سايت در بيماران مبتلا به سرطان كليه ميزان درد پس از عمل را تاحدود زيادي كاهش مي‌دهد.

به گزارش وب‌دا، به نقل از نشريه اورولوژي محققان دانشكده پزشكي سان ديه‌گو از دانشگاه كاليفرنيا با مقايسه جراحي لاپاراسكوپي سينگل سايت (Single-site)‌ و جراحي سنتي لاپاروسكوپي مولتي پورت به وسيله آزمون آنالوگ بصري تشخيص درد از مجموع 74 بيماري كه نياز به حذف كامل و يا قسمتي از كليه بدخيم خود را داشتند دريافتند كه روش جراحي با حداقل تهاجم به نام لاپارواندوسكوپيك سينگل سايت تا 40 درصد ميزان درد پس از عمل را كمتر و به دنبال آن راحتي بيشتري را براي بيماران به ارمغان مي‌آورد.

براساس اين گزارش محققان افزودند: در جراحي لاپاروسكوپي سينگل سايت براي رسيدن به تومور يك برش كوچك در ناف بيمار ايجاد مي‌شود و اين در حالي است كه بيماراني كه به وسيله لاپاروسكوپي سنتي مولتي پورت جراحي شدند تحت 4 تا 6 برش قرار گرفتند.

نتايج حاصل از اين گزارش همچنين مي‌افزايد كه جراحي لاپاروسكوپيك سينگل سايت، نياز به داروهاي مسكن پس از عمل را نسبت به جراحي لاپاروسكوپي سنتي تا 50 درصد كاهش داده و بيشتر مي‌تواند به كيفيت زندگي بيماراني كه تحت اين عمل جراحي سرطان قرار مي‌گيرند، كمك كند.

به گفته محققان ميزان بروز كارسينوم سلول كليوي در سراسر جهان روبه افزايش است و سرطان كليه به عنوان كشنده‌ترين سرطان‌هاي بدخيم دستگاه مجاري ادرار در آمريكا تشخيص داده شده كه بيش از 64000 آمريكايي در هر سال با اين سرطان شناسايي مي‌شوند. / 204


 
 شنبه ١٥ مهر ١٣٩١- ٠٨:٠٤ / شماره خبر: ٧٣٣٨٩
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج