وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
پنج شنبه ٠٨ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > ورزش در کاهش بیماری های گوارشی نقش موثری دارد
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 یک فوق تخصص گوارش و کبد:
   ورزش در کاهش بیماری های گوارشی نقش موثری دارد

یک فوق تخصص گوارش و کبد گفت: انجام حداقل 75 دقیقه ورزش سنگین یا 150 دقیقه ورزش سبک در هفته اثرات مفیدی بر سلامتی دستگاه  گوارش  دارد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ حسن فیروزیان گفت: ورزش ریسک سرطان روده بزرگ را تا 50 درصد کاهش می دهد و موجب کاهش خطر ابتلا به سرطان های مری، مجاری صفراوی و کیسه صفرا و معده می شود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی افزود: ورزش نقش محافظت کننده در برابر ایجاد سنگ های کیسه صفرا از طریق افزایش حرکات روده بزرگ و کاهش ترشح کلسترول به داخل مجاری صفراوی دارد.

وی خاطر کرد: فعالیت ورزشی حداقل سه بار در هفته با کاهش شیوع خونریزی های گوارشی همراه است.

وی تاکید کرد: دربیماری های التهابی روده بزرگ ورزش علاوه بر نقش محافظت کننده در بروز بیماری در کاهش شدت بیماری نقش بسزایی دارد .

به گفته این فوق تخصص گوارش و کبد مطالعات نشان داده است که ورزش مداوم و مستمر در پیشگیری از بروز بیماری های روده بزرگ نقش مهمی دارد.

دکتر فیروزیان ضمن اشاره به نقش ورزش در پیشگیری از یبوست افزود: هنگام ورزش حرکات روده بزرگ افزایش می یابد و روده بزرگ تحت فشار مداوم عضلات شکمی قرار می گیرد که این اثرات در بهبود و پیشگیری از یبوست موثر است.

به گفته وی کاهش وزن و فعالیت فیزیکی مداوم یکی از درمان های اصلی کبد چرب می باشدو فعالیت فیزیکی به مدت 150 دقیقه در هفته باعث بهبود کبد چرب و کاهش آنزیم های کبدی می شود./116/205/201

 

 
 يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٣- ٠٨:٤٧ / شماره خبر: ١١٩٧٤٧
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج