وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
پنج شنبه ٠٨ اسفند ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > دو عامل اساسی کم تحرکی و استرس در ایجاد سنگ کلیه نقش دارند
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 فوق تخصص اندوئورولوژی :
  دو عامل اساسی کم تحرکی و استرس در ایجاد سنگ کلیه نقش دارند

در همه کشورها، مردان بیشتر از زنان مبتلا به سنگ کلیه می‌شوند، البته در ایران مطالعه دقیقی دراین‌باره صورت نگرفته، اما ژنتیک، شغل و محل زندگی افراد در ابتلا به بیماری‌های سنگ کلیه تأثیر دارد.

بر اساس گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی دکتر مسعود اعتمادیان ،فوق تخصص اندوئورولوژی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان مطلب فوق افزود : مردان در دهه‌های دوم، سوم و چهارم زندگی بیش از همه به این بیماری مبتلا می‌شوند به‌هرحال دو عامل اساسی کم تحرکی و استرس در ایجاد سنگ کلیه نقش دارند.

رییس مرکز جراحی های بسته بیمارستان هاشمی نژاد  با ذکر این که آمار دقیقی از افزایش ابتلا به این بیماری نداریم ،گفت :روزانه بین ٢٥ تا ٣٠ نفر مبتلا به سنگ کلیه برای درمان به بیمارستان هاشمی‌نژاد مراجعه می‌کنند. از نظر ما این بیماری شیوع بیشتری پیدا کرده است.

دکتر اعتمادیان با بیان این که میزان شیوع سنگ کلیه در استان‌های گرمسیری بیشتر از سایر استان‌هاست،گفت : البته رژیم غذایی در ابتلا به سنگ کلیه تأثیر فراوانی دارد. مصرف گوشت زیاد، فست فودها و نمک و در مقابل مصرف کم آب در این بیماری نقش دارد.

به گفته این متخصص، هر ساعت باید یک لیوان یعنی ٢٠٠ سی سی، آب مصرف شود، بنابراین روزانه با احتساب ١٢ ساعت بیداری، باید هر نفر، سه لیتر آب مصرف کند.  302

 
 دوشنبه ١٧ آذر ١٣٩٣- ٠٨:٣٨ / شماره خبر: ١١٧٥٨٩
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج