وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
چهارشنبه ٠٢ مرداد ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > ارتباط بین چاقی و میزان بستری شدن افراد مسن در بیمارستان
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 نتایج یک تحقیق نشان داد؛
  ارتباط بین چاقی و میزان بستری شدن افراد مسن در بیمارستان

چاقی و اضافه وزن امکان بستری شدن افراد مبتلا در بیمارستان را افزایش می دهد.

 

 

به گزارش وب دا به نقل از نشریه بین­المللی چاقی، نتایج یک تحقیق روی 250 هزار فرد 45 ساله و مسن تر در استرالیا نشان داد چاقی می تواند عامل مهمی در افزایش احتمال بستری شدن افراد میانسال به هر علتی نسبت به افراد هم سن آنها با وزن نرمال باشد.

براساس این گزارش محققان افزودند که با افزایش هر 3 کیلوگرم وزن در افراد همسن که برابر با افزایش 1واحدی BMI  (شاخص توده بدن) می باشد شانس بستری در بیمارستان به هرعلتی تا 4 درصد افزایش می یابد.

نتایج حاصل از این گزارش با مشاهده داده های گروه مورد مطالعه افزود از هر 1000 مرد و زن میانسال با وزن طبیعی میزان بستری در بیمارستان طی یک سال 120 و 102 مورد بوده است و این درحالی است که میزان بستری شدن مردان و زنان چاق همسن موجود در این مطالعه 203 و 183 مورد در هرسال بوده است.

گفتنی است: چاقی با بروز انواع بیماریها چه به طور مستقیم و چه به طور غیرمستقیم مانند دیابت، بیماریهای قلبی ، چربی بالای خون، سخت شدن دیواره عروق، کبد چرب ، اختلالات تنفسی و بسیاری دیگر از بیماریها مرتبط است و به شدت
می تواند سلامتی کلی افراد و میزان بقای آنها را تحت تاثیرات منفی قرار دهد./204


 

 
 جمعه ٨ دی ١٣٩١- ٠٨:١٨ / شماره خبر: ٧٩٦٥١
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج