وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
دوشنبه ٠٢ مهر ١٣٩٧  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > استفاده مشترک از ابزار تیز در آرایشگاهها ایدز را منتقل می کند
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  استفاده مشترک از ابزار تیز در آرایشگاهها ایدز را منتقل می کند

سرپرست مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری شهرستان یزد استفاده مشترک از ابزار تیز در آرایشگاهها ایدز و هپاتیت را منتقل می کند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی (وب دا)؛ دکتر ذبیحی پزشک و سرپرست مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری شهرستان یزد گفت: بیماری ایدز به معنای نقص ایمنی اکتسابی، به عبارتی ویروسی از طریق حمله به سیستم ایمنی آن را تضعیف کرده و با نابودی گلبول های سفید خون بدن را ضعیف می کند و عفونت در بدن پخش می شود و در نهایت بدن قادر به مبارزه با آن نیست.

وی با اشاره به راههای انتقال این بیماری عنوان کرد: اعتیاد تزریقی، استفاده از تیغ و مسواک شخصی، خالکوبی، اهدا عضو و استفاده مشترک از ابزار تیز در آرایشگاهها می تواند ایدز را منتقل کند.

ذبیحی در ادامه خاطرنشان کرد: روبوسی، صحبت کردن، دست دادن، عطسه، نیش حشرات، لباس و حوله مشترک و غیره هیچکدام باعث انتقال ایدز نمی شود.

سرپرست مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری شهرستان یزد بر آموزش جهت پیشگیری از بروز و کنترل بیماری ایدز در جامعه تاکید کردو افزود: آموزش ویژه افراد جامعه به ویژه مسئولان و در سطح مدارس باید به صورت گسترده صورت گیرد تا شاهد کاهش این بیماری باشیم./143/205/201

 
 سه شنبه ١٨ آذر ١٣٩٣- ١٤:٥٣ / شماره خبر: ١١٧٦٩١
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج